Orbis Pictus Play Zlín

Termín: 20.5.2016 18.9.2016
Vstupné:

Základní vstupné je 119 Kč, snížené 59 Kč, rodinné vstupné pro 2 dospělé a 2 děti do...

20kvě - 18zář celý den

Žánr: výstavy


Unikátní projekt Orbis Pictus Play vychází ze známého komenského „škola hrou“ a nabízí návštěvníkům přes 60 interaktivních objektů. Putovní výstava, která už jedenáctým rokem obohacuje návštěvníky po celém světě a láme návštěvnické rekordy, nyní našla své nové místo ve zlínském zámku a dočasně také v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. Spolupořadatelem výstavy je město Zlín.

Autory projektu jsou Jiří a Radana Waldovi a umělecký koncept kolektivních interaktivních expozic pochází od Petra Nikla, renomovaného umělce a zlínského rodáka. Tomuto projektu předcházela v roce 2000 výstava Hnízda her v pražské galerii Rudolfinum a v roce 2005 koncepce expozice českého pavilonu pro Expo v Aichi v Japonsku. Vývojový projekt Orbis Pictus Play začal výstavou v Paříži v roce 2006. Tyto expozice shlédlo již téměř 3 miliony lidí.

Inspirací k výstavnímu experimentu, zahrnujícímu výtvarné, hudební i divadelní formy, mi byl otevřený tvůrčí proces, vznikající pomocí hry, představivosti a fantazie. Proto je expozice koncipována jako svobodné herní pole, které sami návštěvníci svou aktivitou a spoluvytvářením oživují. Teprve jejich představivost a vzájemná spolupráce se stává hlavním obsahem výstavy.

Objekty od celkem třiceti umělců tvořící zlínskou výstavu, jsou velmi různorodé. V jednotlivých zámeckých prostorách rozehrají sami návštěvníci spoustu zvukových a světelných objektů a poznají hravou formou řadu skrytých souvislostí. V rámci doprovodného programu proběhnou na zámku nejrůznější workshopy, koncerty, divadelní představení, výtvarné dílny a další aktivity. Vznikat budou nové objekty s cílem expozici dále rozšiřovat.

Výstavu Orbis Pictus Play Zlín spravuje právě Zlínský zámek o.p.s. Od druhé poloviny května 2016 je přístupná veřejnosti v prostorách zlínského zámku a Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně v prostorách 

14|15 BAŤOVA INSTITUTU, kde je část expozice s názvem „Labyrint světla“ instalována do 18. září 2016. Tato část projektu prezentuje především objekty a instalace pracujících se světlem nebo optickými efekty. Návštěvníci jsou zde doslova fyzicky vtaženi do procesu míchání barevného světla, zrcadlení, prostorové iluze vytvářené hrou světla a stínu a podobně. Výstavní prostor galerie v přízemí budovy 14 je pro tento účel kompletně zatemněn, takže jeho podobu udávají výhradně světla a zvuky interaktivních instalací.

Výstava je přístupná na obou místech od 20. května vždy od úterý do neděle mezi10. a18. hodinou. Je určena návštěvníkům všech věkových kategorií i školním kolektivům.

Více na www.orbis-pictus.com

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Zlín Akce v obci Zlín

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Orbis Pictus Play Zlín

Hotel Ondráš Zlín (590 metrů)

PARKHOTEL ZLÍN Zlín (829 metrů)