Galerie Kaple představí malby Jany Farmanové

Adresa:

Valašské Meziříčí, Komenského 1

Termín: 17.9.2020 13.11.2020
Vstupné:

20,10

17zář - 13lis celý den

Žánr: výstavy


Galerie Kaple ve Valašském Meziříčí zve na výstavu s názvem ENSO – kruh, která bude otevřena 17. září 2020. Představí zde slovenskou malířku, vedoucí Ateliéru Malby na Akademii umění v Banské Bystrici, Janu Farmanovou. Výstavu můžete shlédnou paralelně s výstavou v Galerii Sýpka až do 13. listopadu 2020. Kurátorem výstavy je Lezsek Wojaczek a Alexandra Tamásová.

Jana Farmanová (1970) patří mezi výrazné malířky-figuralistky. Prostřednictvím tradičního média obrazu vstupuje do diskurzivních témat současnosti. Tím přispívá k aktualizaci výrazových možností současné malby, neboť ji znovu dostává do živého společenského kontextu.

Malby této autorky obsahují kvality čistoty, jednoduchosti a zároveň vážnosti. Její malířská tvorba se dotýká především osobního života. Maluje sebe i svoji rodinu, přičemž zkoumá vztahy mezi matkou a dcerami, dětský svět či přeměnu děvčete v ženu.

Alexandra Tamásová, jedna z kurátorek výstavy uvádí: „ENSO teda znamená cestu, aj koniec cesty; proces aj výsledok; plnosť aj prázdnotu.“.

Po zvážení dosud přijatých opatření a stávající situaci v souvislosti s koronavirovou pandemií se výstava bez slavnostního zahájení otevírá široké veřejnosti od 17. září až do 13. listopadu 2020.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Valašské Meziříčí Akce v obci Valašské Meziříčí

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Galerie Kaple...

ZámeckĂ˝ Penzion ValašskĂ© MeziříčíValašskĂ© Meziříčí (108 metrů)

Hotel ApolloValašskĂ© Meziříčí (407 metrů)

Sport Motel ValašskĂ© MeziříčíValašskĂ© Meziříčí (457 metrů)