Víkend otevřených zahrad - Zámek Kačina

Víkend otevřených zahrad - Zámek Kačina

Adresa:

Svatý Mikuláš, Svatý Mikuláš 51

Termín: 10.6.2018

10červen neděle 14:00

Žánr: ostatní akcehistorie akce v přírodě divadlo


O celostátním Víkendu otevřených zahrad připravilo Národní zemědělské muzeum v neděli 10. 6. od 14 do 19 hodin na zámku Kačina speciální prohlídky nejen pro milovníky zahrad a zahradní architektury. V poklidném rytmu Kačina nabídne procházky v zámeckém parku, v bylinkové zahradě i zámeckém skleníku, ale také výjimečná divadelní představení.

Komentované prohlídky parku

Pro návštěvníky jsou připraveny dvě speciální komentované prohlídky. První se věnuje exotickým a domácím stromům v zámeckém parku, druhá zaniklým zahradním stavbám, které povede PhDr. Pavel Novák, CSc, odborník, jenž se této problematice celoživotně věnuje. Komentované prohlídky jsou doplněny interaktivním programem pro děti v zámecké Učebně v lese.

Divadlo na zámek patří!

V rámci odpoledne budou uvedena dvě unikátní divadelní představení, která navazují na tradici zámeckého divadla a připomínají majitele zámku – rodinu Chotků. Slovenská divadelní skupina teatro Orlus představí pod názvem Vóňa lupeňov životní příběh hraběnky Marie Henriety Chotkové. Marie Henrieta Chotková byla osudová žena, která založila v Dolní Krupé ve své době proslulé a největší evropské rozárium. Růže po ní pojmenovaná byla v loňském roce slavnostně vysazena v kačinském parku.

Barokní hudba v klasicistním divadle

Zcela výjimečnou událostí bude uvedení dvou barokních serenat F. A. Míči v prostorách zámeckého klasicistního divadla. Olomoucký hudební soubor Ensemble Damian, který serenaty nastudoval, se dlouhodobě zaměřuje na interpretaci soudobé a barokní hudby, zejména scénické provedení oper.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Víkend otevřených...

Hotel Kréta Kutná Hora (6.1 km)

Hotel U Kata Kutná Hora (6.3 km)