Český rozhlas jazz fest

Adresa:

Praha 1, Michalská 441/9

Termín: 18.12.2017
Vstupné:

290-450 Kč

18prosinec pondělí 19:00

Žánr: popfestivaljazzfilm


Stanice Český rozhlas Jazz ve spolupráci s klubem U Staré paní pořádá šestý ročník festivalu Český rozhlas Jazz Fest. Hlavním lákadlem večera je funk-soulový varhaník Raphael Wressnig, do Prahy se ale také vrátí prvotřídní rakouský pianista David Helbock. Jednodenní festival proběhne 18. prosince ve znovu otevřeném pražském klubu U Staré paní.

Rakouský pianista David Helbock si již v Česku získal bezpočet příznivců díky neortodoxnímu přístupu k žánru a velmi energickým vystoupením (např. na festivalu Mladí ladí jazz). V Praze představí své nové album Into the Mystic, na němž se inspiruje dějinami mystiky od starého Řecka přes vliv křesťanství a islámu až po filmové mýty Hvězdných válek. Zajímavostí kapely je využití basového ukulele, které umocňuje perkusivní styl Helbockovy hry na piano.

Dalším rakouským zástupcem na festivalu bude funk-soulový varhaník Raphael Wressnig, v Česku známý ze spolupráce s Harry Sokalem, s nímž hrál na Jazzfestu Brno. Wressnig svůj žánr popisuje jako „heavy organ soul & funk“ a k jeho vzorům patří například Jimmy McGriff, John Medeski, Larry Goldings nebo The Meters.

Mezi mladé české objevy nepochybně patří Molotow Moloch Quartet, který sice vznikl teprve před dvěma lety, ale už získal ostruhy na festivalech v Boskovicích a Jazz Goes to Town.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

17únor neděle 20:00

31říjen středa 17:00

, Náměstí Republiky 4 Festival

Ubytování v okolí akce Český rozhlas jazz fest

U Staré paní Praha 1 (1 metrů)

Pension Tara Praha 1 (92 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (217 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (248 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (335 m)