Perseus a Medusa dnes

Perseus a Medusa dnes

Termín: 7.11.2017
Vstupné:

zdarma

7listopad úterý 17:00

Žánr: ostatní akcepřednášky


Cyklus přednášek věnovaných antickému starověku se tentokrát zaměří na novinky ve studiu této epochy. Archeologické zkoumání antiky má jedinečnou vlastnost - má schopnost dnes a denně přinášet zcela nové zdroje informací, ty pak porovnávat s dosavadním poznáním a naši představu o dávných společnostech a jejich dějinách tak posouvat k lepšímu pochopení jednotlivostí i celkového obrazu.

Cyklus tentokrát přináší skutečné novinky v oboru, a to v podobě nových či nedávných publikací a jejich témat nebo v podobě nových archeologických objevů v terénu.

Druhá přednáška cyklu představí novou knihu „Perseus a Medusa. Zobrazení mýtu od počátku do dneška“, která v současné době patří k nejprodávanějším titulům nakladatelství Academia a přiblíží vývoj zobrazení mýtu o Perseovi a Meduse od antiky až po současnost. Mezi vybranými obrazy a sochami inspirovanými Perseovým mýtem jsou i nejvýznamnější zobrazení, která vznikla v českých zemích.  Aktuálnost těchto zobrazení spočívá i v tom, že mýtus o Perseovi a Meduse byl od svého vzniku spjat s viděním a zobrazováním, na němž je naše dnešní kultura postavena.

Přednáší: Jan Bažant

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Perseus a Medusa dnes

Hotel Royal Plaza Praha 2 (171 metrů)

Hotel Mušketýr Praha 1 (198 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (894 m)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (418 m)