Společnost Franze Kafky, Praha 1

Společnost Franze Kafky

Praha 1, Široká 14

1
Není tu akce, kterou Společnost Franze Kafky pořádá? Přidej ji
  • Byli tady (1)FK
  • Ohodnoť místo
  • www.franzkafka-soc.cz

Společnost Franze Kafky je nevládní nezisková organizace, která byla založena v roce 1990. Jejím hlavním cílem je přispět k oživení tradic, z nichž vzešel unikátní fenomén tzv. pražské německé literatury, a obnovit obecné povědomí o významu kulturní plurality středoevropského regionu, kde spolu po staletí žili Češi, Němci a Židé. Jméno Franze Kafky je pro ni symbolem zmíněných tradic, věnuje jeho dílu soustavnou pozornost a usiluje o to, aby se stalo přirozenou součástí českého kulturního kontextu. Společnost Franze Kafky má nyní přes 1000 členů z celkem 23 států světa.

Společnost Franze Kafky řídí volený výbor, v němž pracují přední osobnosti kulturního a společenského života: předsedou je prof. Kurt Krolop, literární badatel světového jména, germanista zabývající se hlavně tzv. pražskou německou literaturou; čestným předsedou je spisovatel Arnošt Lustig, jehož knihy s tématem holocaustu vycházejí v mnoha zemích světa; místopředsedou je Vladimír Železný, bývalý ředitel televize Nova, nyní poslanec Evropského parlamentu. Ve výboru pracují: Josef Čermák, literární historik a překladatel, František Černý, bývalý velvyslanec ČR v Německu, knižní grafik Bohuslav Holý, přední česká básnířka Viola Fischerová, Jindřich Špicner, publicista, básník a fotograf, Jan Vít, novinář a redaktor, Marie Vodičková, redaktorka a překladatelka a prof. Ivan Vyskočil, dramatik, prozaik a herec, který výrazně ovlivnil vývoj moderního českého divadla.

Své aktivity uskutečňuje Společnost prostřednictvím Centra Franze Kafky, patří k nim pořádání literárních večerů, besed, odborných přednášek a seminářů.

Mezi členy Společnosti patří nositel Nobelovy ceny za literaturu Günter Grass, izraelští spisovatelé Amos Oz a Avigdor Dagan (Viktor Fischl), polský básník Tadeusz Rózewicz, spisovatelé Arnošt Goldflam, Jiří Gruša - nyní prezident mezinárodního PEN klubu -‚ Ivan Klíma, Pavel Kosatík, Petr Pithart - nyní 1. místopředseda Senátu Parlamentu ČR - , Karol E. Sidon - vrchní zemský rabín a prezident pražských rabín - , dramatik a spisovatel Milan Uhde, americký architekt Steven Holl, hudební skladatel Ilja Hurník, herci Eva Salzmannová a Jiří Ornest, sochař Olbram Zoubek, vynikající literární badatelé Peter Demetz, Klaus Wagenbach, Hans Dieter Zimmermann a řada dalších významných osobností kulturního a veřejného života v ČR a zahraničí.

Foto: Facebook Společnosti F. K. Společnost Franze Kafky a okolí - aktuální program

Toto kulturní centrum si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Společnost Franze Kafky: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Louvre Praha 1 (798 m)
Café Savoy Praha 5 (1 236 m)