70 %
Kostky jsou vrženy aneb Don Juan

Kostky jsou vrženy aneb Don Juan

Adresa:

Praha 1, Spálená 16

Termín: 20.11.2019 (středa) další termíny

20listopad středa 19:30

Žánr: divadlotanečníshowscénky

Umělci: Petr VršekJan OnderMartin Bohadlo


Chcete zažít Silvestr? S Osvobozeným divadlem? Hudebně taneční revuální večer, kterým bude seriálovým způsobem probíhat příběh dona Juana a jiné zábavné atrakce, vždy s nejrůznější hudbou Jaroslava Ježka. A i na trapasy dojde! Možná i na předsevzetí.

Připravujeme inscenaci, v níž vzpomeneme na Voskovce a Wericha a především na Jaroslava Ježka (k němuž máme velký dluh).

Představení bude mít převážně hudební a taneční charakter a pojmenovali jsme ho KOSTKY JSOU VRŽENY aneb DON JUAN A HLAVNĚ POCTA JAROSLAVU JEŽKOVI právě v duchu připomínky tohoto geniálního českého hudebního skladatele.

Inscenace modelově vychází ze dvou představení Osvobozeného divadla, tzv. Silvestrů, které ve třicátých letech pořádalo jako speciální jednorázové atrakce, plné scének, hudebních a tanečních čísel, vždy ovšem s pozvanými hereckými osobnostmi, známými z jiných divadel (např. v roce 1933 s Vlastou Burianem), které se do programu improvizovaně zapojovaly a spoluvytvářely jeho jedinečnou povahu.

  • režie: Jan Schmid
  • účinkují: Petr Vršek, Jan Onder, Martin Bohadlo, Kamila Kikčuková nebo Barbora Skočdopolová, Jaroslava Kretschmerová, Jiřina Vacková, Lenka Loubalová, Jan Večeřa, Jan Bradáč, Miroslav Kořínek, Dominik Renč, Jan Noha, Tomáš Víšek, Petr Hasman, Kryštof Mende, Lumíra Přichystalová a Ondřej Zicha

Další termíny akce

20.11.2019 19:30 (středa) Přidat do kalendáře
24.11.2019 19:30 (neděle) Přidat do kalendáře

O akci jsme již napsali...

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Kostky jsou vrženy aneb...

Hotel U dvou zlatých klíčů Praha 1 (56 metrů)

Old Town Apartments - Prague Central Praha 1 (84 metrů)