Dny evropského filmu v Praze - Lucerna

Dny evropského filmu v Praze - Lucerna

Adresa:

Praha 1, Vodičkova 36

Termín: 16.6.2021 20.6.2021

16čer - 20čer celý den

Žánr: Dny evropského filmu festival filmový festival kino film hudba dokument Praha


Dny evropského filmu se přesouvají na červen - proběhnou v termínu od 16. do 23. 6. 2021 v Praze, Ostravě, Brně a v dalších městech České republiky v rámci festivalových ozvěn. I letos představí téměř padesát snímků z různých koutů Evropy.

 

Programová nabídka DEF míchá žánry, obsahuje filmy, které braly ceny na festivalech nebo odvážné debutyDEF představují evropský film tradičně pomocí témat a žánrů, a to v několika programových sekcích, které mají široký tematický záběr. Hlavní programové sekce 28. DEF navazují na ty, které se loni osvědčily. Nebudou chybět novinky renomovaných tvůrců, ani tradiční sekce hudebních filmů anebo pásmo VR filmů.

Kvůli koronaviru se naše životy zpomalily, změnily. Zmizelo z nich setkávání, nahradila jej často odloučení, samotka. Nechceme se na to ale dívat tragicky – izolace od společnosti nám
umožňuje obnovit hlubší vztah k přírodě, ke krásám světa mimo civilizaci, stejně tak jako nám umožňuje snáze meditovat, obracet se k vlastnímu nitru. Programovou novinkou 28. DEF je
sekce K věci: Samotka, kterou přinášíme ve spolupráci se Zastoupením Evropskékomise v ČR. Sekce Strach a sny propojuje žánry s uměleckým přesahem, sekce Bez rodičů se soustředí na snímky pro mladé diváky. Aktuální filmy, které natočili světoznámí tvůrci a hrají v nich osobnosti evropského filmu, nabídne sekce Hvězdy. Film a hudba zase hranéfilmy, VR filmy i dokumenty, v nichž hraje výraznou roli rytmus, melodie a hudba vůbec.

V panelu MEDIA: mezi řádky promítneme kolekci starších, nicméně vzrušujících a napínavých filmů (podpořených evropským programem MEDIA), které vzešly ze stránek románů a povídek, a které zarezonovaly také jako úspěšné filmové adaptace.

Film realitu osvětluje, prosvětluje, někdy vysvětluje a zároveň nám dává možnost překonat ji a nahlédnout z vyšší a širší perspektivy. V současnosti je toho potřeba snad více než kdy
jindy. Proto vzhůru na trip po Evropě! Vzhůru na 28. Dny evropského filmu! V červnu!

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dny evropského filmu v...

Hotel Suite Home PraguePraha (140 metrů)

Radisson Blu Hotel PrahaPraha (145 metrů)

Hotel Antik CityPraha (242 metrů)