Dny evropského filmu v Praze - Lucerna

Dny evropského filmu v Praze - Lucerna

Adresa:

Praha 1, Vodičkova 36

Termín: 20.4.2023 (čtvrtek) 25.4.2023

20dub - 25dub celý den

Žánr: Dny evropského filmu festival kinematografie filmový festival kino film hudba dokument beseda soutěž Praha


Kvalitní a výhradně evropské snímky, které se zpravidla do běžné distribuce nedostanou, nabídne i letos soutěžní festival Dny evropského filmu (DEF). Jubilejní třicátý ročník přinese například samostatnou sekci filmů významného německého režiséra Fatiha Akina, ověnčeného cenami z Berlinale i z Cannes, a zaměří se na stále úspěšnější kinematografii zemí Beneluxu. DEF proběhne od 20. do 25. dubna v Praze, Brně a Ostravě a od 26. do 30. dubna se v rámci festivalových Ozvěn přesunou do desítky kin v dalších městech celé České republiky. „Diváky pozveme jak do kinosálů, tak nově třeba do hvězdárny či planetária,“ říká Šimon Šafránek, dramaturg festivalu.

Přehlídka Dny evropského filmu se loni transformovala do podoby soutěžního festivalu. Hlavní soutěž bude opět zaměřena na debuty, festival však nabídne i soutěžní sekci hudebních filmů „Součástí programu budou také snímky oceněné na prestižních festivalech, animované filmy pro mladší publikum a samozřejmě i dokumenty,“ doplňuje Šimon Šafránek. Letos přinášejí pořadatelé dvě dramaturgické novinky, ve kterých budou pokračovat i v dalších letech. Jedná se o Fokus na vybraný evropský region a retrospektiva přední osobnosti evropské kinematografie.

Kina:
20. - 25. 4. 2023
PRAHA / Lucerna, Světozor a Přítomnost

KOMPLETNÍ PROGRAM BUDE ZVEŘEJNĚN 20. března ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

O akci jsme již napsali...

Podobné akce

7zář - 10zářcelý den

Czech Design Week

, Masarykovo nábřeží 250 Ostatní

8čer - 18čercelý den

Ubytování v okolí akce Dny evropského filmu v...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (267 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (822 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (1 017 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (662 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (457 m)