38th International Jazz Festival Praha

38th International Jazz Festival Praha

Adresa:

Praha 1, Národní 20

Termín: 1.10.2016 6.11.2016

Žánr: jazz festivalJazz Festival Praha


Podzimní Praha bude už tradičně patřit jazzu – 38. ročník jednoho z nejstarších jazzových festivalů v celé Evropě uslyší jazzoví nadšenci ze všech koutů světa. V intimním prostředí Reduty, jednom z deseti nejlepších a nejstarších jazzových klubů v celé Evropě, uvidí diváci desítky výjimečných kncertů.

Bezchybnou a energií nabitou show očekáváme od newyorské hvězdy Dannyho Grissetta, charismatického Lorenza Thompsona zvaného Mr. Blues či skvostného pianisty Waltera Phishbachera, který letos s námi oslaví své životní jubileum. Dále se těšíme na norskou indie jazzovou zpěvačků Live Foyn Friis či izraelskou multižánrovou kytaristku Inbar Fridman. Z českých hvězd nebudete ochuzeni o mistra všech dechových nástrojů Jiřího Stivína či excelentního trumpetisty Jana Hasenöhrla, který složí svým koncertem poctu Herbiemu Hancockovi.

Zlatým hřebem festivalu bude jeden z nejlepších a nejoblíbenějších italských trumpetistů Fabrizio Bosso. Držitel několika nejprestižnějších jazzových ocenění a jeden z nejplodnějších italských jazzmanů si vysloužil obdiv kritiky i diváků již od svých počátků. A dnes, na vrcholu tvůrčích sil, můžete velkého Fabrizia vidět hned na dvou koncertech. První se odehraje v komorním prostředí Reduty, kde je divák takřka součástí koncertu. Druhé vystoupení ve velkém stylu proběhne v sále Městské knihovny v Praze.

Kromě výše zmíněných bude Reduta od začátku října do šestého listopadu hostit mnoho dalších umělců ze všech koutů světa, o podrobnostech a novinkách z festivalu Vás budeme průběžně informovat. Věříme, že letošní festival naváže na dlouhou jazzovou tradici předchozích ročníků a bude pro diváky i hudebníky zdrojem potěšení a hlubokých, dlouho trvajících zážitků.

Vstupenky na jednotlivé koncerty můžete zakoupit v předprodejní síti a na pokladně Reduty na adrese Národní 116/20, Praha 1.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce 38th International Jazz...

Hotel Jerome House Praha 1 (154 metrů)

Hotel U dvou zlatých klíčů Praha 1 (174 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (360 m)
Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (554 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (27 m)