Královna harfy Jana Boušková představí své žáky z Královské konzervatoře v Bruselu

Přední česká a světově uznávaná harfistka prof. Jana Boušková se kromě sólové kariéry a spolupráce s Českou filharmonií věnuje rovněž pedagogické dráze, kdy působí nejen jako docentka na pražské HAMU, ale též jako profesorka Královské konzervatoře v Bruselu.

Na této prestižní instituci vede prof. Jana Boušková mezinárodní třídu mladých harfových talentů prakticky z celého světa, kteří již sami stojí na počátku slibné kariéry. V rámci koncertu se představí 10 mladých harfistek z Evropy, Asie a USA, které zahrají skladby Smetany, Tourniera, Faurého, Hindemitha, Parishe Alvarse a dalších autorů.

Program: MARTINA ANTOGNOZZI (Itálie): Elias Parish Alvars: Introdukce, Kadence a Rondo ANA AROSO (Portugalsko): Bedřich Smetana / Hanuš Trneček: Fantasie Vltava CHELSEA LANE (USA): Louis Spohr: Fantasie EVA TOMSIC (Slovinsko): Wilhelm Posse: Carnaval de Venise ALEXANDRA MORAND (Francie): Paul Hindemith: Sonáta LENA LENZEN (Francie): Yoshihisa Taïra: Sublimation pour la harpe JESSICA DAHMANI (Francie): Gabriel Fauré: Une châtelaine en sa tour LISA DE BRUYCKER (Belgie): Elias Parish Alvars: Introduction et variations sur des airs de 'La Norma' de Bellini ERZSÉBET JENEI (Maďarsko): Bernard Andrés: Elegie pour la mort d'un berger AMELIE TOKARSKA (Polsko): Marcel Grandjany: Rapsodie ​

Změna programu vyhrazena. Více informací o koncertu, jehož spolupořadatelem je MČ Praha 1, najdete na www.bellarte.cz. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketon a pro rezidenty MČ Prahy 1 je navíc připravena zvýhodněná nabídka 50,- Kč. ​ ​Spolupořadatelem koncertu je MČ Praha 1. Koncert se koná za laskavé podpory Velvyslanectví Vlámska v ČR, Italského kulturního institutu, Maďarského kulturního centra a Francouzského institutu v Praze.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Hudební kluby - Praha 1 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.