Příběh Olgy Iofe

Setkání s Olgou Jurijevnou Iofe Prochorovou (1950), jež patří mezi ty, kteří demonstrovali proti vojenskému zásahu svých vlád v Československu v srpnu 1968.

Společně s Irinou Kaplun uspořádala v lednu 1969 demonstraci proti invazi do Československa na legendárním Majakovského náměstí. Obě studentky držely plakáty s hesly: Na věčnou památku Janu Palachovi a Svobodu Československu. Za tuto akci nebyla nijak trestně postižena. Za následující aktivity spojené se samizdatem a obranou politických vězňů strávila dva roky v Kazaňské vězeňské psychiatrické léčebně, kde byla například vězněna i Natalia Gorbaněvská. Po propuštění v roce 1971 byla nadále protistátně aktivní. Po letech domovních prohlídek a domácího vězení emigrovala v roce 1978 do Francie. V Paříži pracovala spolu se svým mužem v redakci ruskojazyčného exilového časopisu Ruská Mysl.

Setkání navazuje na předchozí večery, ve kterých jsme představili další protesty proti srpnové invazi (hosty byli Ilja Rips, Aldis Cilinskis nebo Michas Kukobaka).

Moderuje Michaela Stoilova.

Akce bude tlumočena do češtiny.

Ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a sdružením Memorial.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo Kalich

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kalich
  Praha 1, Jungmannova 9

 • Studio Ypsilon

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Studio Ypsilon
  Praha 1, Spálená 16

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.