Nanovo: hotel Praha

Praha 1, Týnská ulička 627/8

12.9.2016

550

Koupit vstupenku

Další vstupenky

Nanovo: hotel Praha

Majitelé obchodu Nanovo s designovým nábytkem a bytovými doplňky pořádají v pondělí 12. září od 18 hodin odbornou přednášku o hotelu Praha.

Účastníky přednášky budou: pan architekt Arnošt Navrátil, jeden ze čtyř architektů navrhujících hotel Praha; pan Adam Štěch, teoretik, pedagog a přední odborník na Zbyňka Hřivnáče, jednoho z hlavních designérů interiérových doplňků hotelu; pan Pavel Karous, sochař, autor projektu Vetřelci a volavky.

"Nanovo má k hotelu Praha velmi blízko. Zabýváme se renovací a prodejem toho nejzajímavějšího z československého designu z druhé poloviny 20. století. Na vybavení hotelu Praha se podíleli ti nejlepší tvůrci ze 70. a 80. let – máme dokonce některé artefakty z hotelu na prodej, například křeslo navržené Zbyňkem Hřivnáčem, sadu sklenek “Montreal” na víno a likér navržené Adolfem Maturou pro sklárny Moser a mnoho dalších unikátů, které byly navrženy a vyrobeny přímo pro hotel Praha. Věříme, že hotel Praha byl architektonický skvost a nemělo by se na něj zapomínat – a proto jsme se rozhodli uspořádat tuto přednášku." dodává za pořadatele Dominika Janigová.

Autorem úvodních fotografií události je Ondřej Soukup.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo Kampa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kampa
  Praha 1, Nosticova 2a

 • Studio Ypsilon

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Studio Ypsilon
  Praha 1, Spálená 16

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.