Letní slavnosti staré hudby 2016 - Gondoly na Seině

Cembalové skvosty inspirované Benátkami
(F. Couperin, D. Scarlatti, J.-Ph. Rameau, A. Vivaldi)

Béatrice Martin – cembalo (Francie)

Představte si, že se za soumraku procházíte po Quai des Grands-Augustins – nebo po jiném pařížském nábřeží – a náhle v dálce na Seině spatříte gondolu. Ba co víc: jak se gondola blíží, rozeznáváte, že na její palubě stojí cembalo, na něž nerušeně preluduje půvabná Francouzka, třebas virtuoskaBéatrice Martin. A není vlastně divu! Benátky svou krásou francouzské clavecinisty odedávna fascinovaly – jmenujme například bratrance Couperinovy či Jeana-Philippa Rameaua.

12. července zakotví gondola Béatrice Martin na jeden večer v Praze, aby nás na vlně francouzských barokních sonát a suit inspirovaných Itálií a Benátkami na chvíli přenesla tamtéž. Chybět nebudou ani smělý gondoliér a rozpustilý Harlekýn. Recitálu v Mramorovém sále Clam-Gallasova paláce bude předcházet krátká úvodní přednáška věnovaná dobovému kontextu uváděných skladeb, kterou prosloví umělecký ředitel Centra barokní hudby ve Versailles Dr. Benoît Dratwicki

V ceně koncertu je setkání s uměleckým ředitelem Centra barokní hudby ve Versailles Benoîtem Dratwickým a krátká přednáška na téma “Francouzská cembalová tvorba za vlády Ludvíka XIV.

Tlumočení do češtiny zajištěno.
Začátek přednášky je v 18.00.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Hudební kluby - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo Kalich

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kalich
  Praha 1, Jungmannova 9

 • Studio Ypsilon

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Studio Ypsilon
  Praha 1, Spálená 16

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.