Khamoro 2016

Khamoro 2016

Adresa:

Praha 7, Bubenské nábř. 306/13

Termín: 4.6.2016

4červen sobota 20:00

Žánr: dechovkafestivaljazzpro dětisoutěž


Světový romský festival KHAMORO 2016 Již po osmnácté míří do Prahy nejznámější a největší romský festival na světě. Konat se bude od 29. 5. – 4. 5. 2016 a stejně jako v předchozích letech nabídne festival Khamoro širokou škálu kulturních akcí.

Chybět nebudou koncerty, výstavy, odborný seminář, divadlo, program pro děti, vzpomínková akce na romské osobnosti i interaktivní program. A jelikož Khamoro slaví osmnácté narozeniny, připravili jsme pro Vás soutěže a koncert současné hudby navíc. Festival na cestě od zrození k dospělosti provází organizátoři Slovo 21, z. s. a Studio Production Saga.

Záštitu převzali Daniel Herman, ministr kultury ČR, a Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy. „Khamoro se snaží ukázat bohatství a rozmanitost romské kultury a tím napomoci k vzájemnému soužití, respektu a úctě Romů a Neromů. Festival je otevřený všem bez rozdílu národnosti, věku nebo pohlaví.

Každý si na něm najde to, co ho nejvíce zaujme a potěší a z toho máme ohromnou radost.“ vysvětluje záměr festivalu Jelena Silajdžić, ředitelka organizace Slovo 21, z.s. Festival se stal oblíbeným nejen v ČR, ale i v zahraničí, každoročně na něj přijíždí více než 9 000 lidí. Mezi nejoblíbenější části festivalu patří bezpochyby koncerty romské hudby, která bude znít každý den z různých koutů Prahy.

Těšit se můžete na Gypsy jazz, cimbálovou muziku, písně českých, slovenských a rumunských Romů, chybět nebude ani ruský soubor, nádherné tanečnice a balkánská dechovka. Více informací, program, soutěže na www.khamoro.cz Předprodej: Ticketstream, 310Kč/stání, 410Kč/sezení Prodej na místě: 360Kč/stání, 460/sezení

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Khamoro 2016

Extol Inn Praha 7 (529 metrů)

Hotel Karlín Praha 8 (640 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 896 m)
Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (2.1 km)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (2.4 km)