Přejít na stránky Ticketpro.cz

Bitva národů 2016

Adresa:

Praha 1, Petřínské sady 1

Termín: 5.5.2016 9.5.2016

5kvě - 9kvě celý den

Žánr: ostatní akcehistorický bojshowjarmarkbitva


Mistrovství světa ve středověkém historickém boji. “Battle of the Nations” je věnována kontaktnímu šermu středověkými ocelovými zbraněmi. Bojující jsou oblečeni do zbrojí, které jsou také vyrobeny podle historicky doložených zdrojů.

Mistrovství světa ve středověkém historickém boji  

Vrch Petřín, Praha, Česká Republika

Světový pohár

“Battle of the Nations” je mistrovství, které přitahuje fanoušky středověkého historického boje (HMB) z celého světa. Středověký život stále fascinuje tisíce lidí, kteří každoročně přijíždí na “Battle of the Nations”, aby se ponořili do atmosféry středověku, řinčící oceli a hromadných bitev. To vše probouzí vzpomínky na předchozí generace, které stály tváří v tvář svému nepříteli s mečem a štítem v rukách.

Kontaktní boj

“Battle of the Nations” je věnována kontaktnímu šermu středověkými ocelovými zbraněmi. Bojující jsou oblečeni do zbrojí, které jsou také vyrobeny podle historicky doložených zdrojů. Z bezpečnostních důvodů jsou všechny zbraně tupé a bitvy probíhají pod dohledem zkušených rozhodčích. V boji jsou dovoleny jak techniky boje se zbraní, tak i beze zbraně, což dělá z těchto soubojů dechberoucí podívanou. 

Národní týmy z více než 30 zemí

Tím, že “Battle of the Nations” představuje světový pohár, podporuje jednotlivé země, aby vytvořily a rozvíjely národní týmy, které mohou soutěžit s ostatními. Vášeň pro kontaktní boj je jádrem mezinárodního hnutí, které sdružuje lidi z různých regionů a kultur. Mnoho týmů přijíždí na mistrovství se svými fanoušky i rodinnými příslušníky, kteří se také účastní festivalu.

Kategorie

HMB je sportem pro každého, existují jak mužské, tak ženské kategorie.

  • «Duel» 1 proti 1
  • «Bitevní sekera» 1 proti 1
  • Ženské «Skupinové boje» 3 proti 3
  • Mužské «Skupinové boje» 5 proti 5
  • «Hromadné bitvy» 21 proti 21

Středověká kuchyně a nápoje

Máte možnost středověk doslova ochutnat a užít si jídla, která lidé v tomto období histore běžně jedli. Festival “Battle of the Nations” nabízí skvělou příležitost k vyzkoušení jídel, která jsou připravená podle receptů starých několik staletí. A nezapomeňte ani na nápoje, které vás přenesou zpátky do středověku!

Řemeslný jarmark

Kromě gastronomických specialit zde můžete zažít i atmosféru opravdového středověkého tržiště, projít se kolem kupeckých stánků a objevit mnoho zajímavých věcí. Středověká keramika, šperky, oblečení i suvenýry - každý zde určitě najde něco dle svého vkusu, ať už praktického, nebo jako vzpomínku na tento festival.

Doprovodné aktivity

Středověká zábava čeká právě na vás! Hudebníci hrající na dobové nástroje, tanec, lukostřelba i šermířské workshopy, možnost obléci se do opravdové zbroje či nechat děti vyzkoušet si šerm s měkčenými meči.

Dobový tábor

Nabízíme také skvělou příležitost nahlédnout do středověku zevnitř, projít se mezi stany, kde bojovníci i jejich rodiny ukazují středověký způsob života v kostýmech z tohoto historického období.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

28leden pátek 19:00

28leden pátek 19:30

Up End Down

, Jateční ulice Divadlo

5únor sobota 19:00

Vysavač

, Václavské nám. 56 Divadlo

Ubytování v okolí akce Bitva národů 2016

Restaurant a hotel NebozízekPraha (58 metrů)

The Golden Wheel HotelPraha (683 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (1 335 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský hrad Pražský hrad Praha 1 (859 m)
Karlův most Karlův most Praha 1 (896 m)
Café Savoy Café Savoy Praha 5 (609 m)