Holky z kalendáře

Holky z kalendáře

Termín: 20.3.2019 (středa) další termíny

20březen středa 19:00

Žánr: divadločinohrakomedie


Něžná a jímavá komedie o ženách, které jsou pro dobrou věc ochotny udělat to, co by je nenapadlo ani v těch nejodvážnějších snech.

Na počátku byla skutečná událost, která se stala námětem pro film a později i základem úspěšné divadelní hry. Dámy v letech z jednoho venkovského hnízda, kde není příliš bohatý společenský život, se domnívají, že mají své nejlepší časy za sebou. Každá z nich se musí vyrovnávat s nějakou těžkou životní situací – odchodem dítěte, smrtelnou nemocí manžela, krachem živnosti, manželskou nevěrou – a to bez naděje, že jednou bude líp a že ještě za nějakým rohem čeká nový a lepší život. Nápad nafotit kalendář s akty je bláznivý úlet, který se postupně promění ve velkolepou vzpouru proti osudu, proti stáří, proti životní marnosti.

Není tak důležité, že kalendář promění ospalé městečko v metropoli a dámy z farního spolku v mediální celebrity, jako to, že jeho prostřednictvím najdou, ve stínu smrti, znovu ztracenou svobodu, hravost, nová přátelství, nové sny a novou naději. Pro Divadlo ABC hru nastudoval v české premiéře režisér Ondřej Zajíc. 

Hrají

  • Maria: Hana Doulová
  • Chris: Veronika Gajerová
  • Annie: Dana Batulková
  • Cora: Radka Fidlerová
  • Ruth: Jitka Smutná
  • Celia: Kateřina Macháčková
  • Jessie: Lenka Termerová

Režie: Ondřej Zajíc

Další termíny akce

20.3.2019 19:00 (středa) Přidat do kalendáře
2.4.2019 19:00 (úterý) Přidat do kalendáře
17.4.2019 19:00 (středa) Přidat do kalendáře
Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Holky z kalendáře

Old Town Apartments – Jungmann Praha 1 (79 metrů)

Hotel U Šuterů Praha 1 (92 metrů)