Přejít na stránky Ticketpro.cz

Struny dětem 2013: Cesta do pravěku

Adresa:

Praha 1, Vodičkova 6

Termín: 20.10.2013

20říjen čtvrtek 01:00

Žánr: ostatní akcepřednáškykurzyworkshopsoutěž


Popluj s námi proti toku času a vyzkoušej si, jak hudba kdysi zněla nejen u lidí, ale třeba i v dobách dinosaurů nebo trilobitů. Fantazii a nápadům se meze nekladou!

Cesta do pravěku - CLARINET FACTORY a Alan Vitouš

Nález pravěké zkameněliny je pro čtyři zvídavé kluky výzvou k výpravě do dávné minulosti. Na malé pramičce postupně proplouvají dobou ledovou až na samý počátek života na planetě Zemi. Popluj s námi proti toku času a vyzkoušej si, jak hudba kdysi zněla nejen u lidí, ale třeba i v dobách dinosaurů nebo trilobitů. Fantazii a nápadům se meze nekladou!

Úspěšné multižánrové těleso Clarinet Factory je považováno za jeden z nejoriginálnějších souborů na české hudební scéně. V posledních letech na sebe upozornil vítězstvím v mezinárodní soutěži International Songwriters Competition (v jejíž porotě seděli třeba Tom Waits nebo Sonny Rollins), spoluprací s Bobbym McFerrinem nebo s Lenkou Dusilovou v Eternal Seekers. Zajímavá byla loňská spolupráce s Muzeem Karla Zemana, pro které Clarinet Factory složili hudbu k expozici.

Čtyři hudebníci spolu putují již od raného muzikantského mládí, stráveného na konzervatoři v Pardubicích i na pražské AMU. Při jejich workshopech se dětem otevřou nové pohledy na hudbu a svět Karla Zemana ožije novou poetikou. Hostem kvarteta bude i tentokrát známý perkusista Alan Vitouš, který je rovněž spolutvůrcem programu.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

10září úterý 16:00

13září pátek 16:00

14září sobota 14:30

Ubytování v okolí akce Struny dětem 2013:...

Hotel Praga 1 Praha 1 (99 metrů)

Pension Alabastr Praha 1 (216 metrů)