Roger Diener

Roger Diener

Adresa:

Praha 1, Vodičkova 41

Termín: 4.5.2023 v 19:30 hod. (čtvrtek)

4květen čtvrtek 19:30

Žánr: ostatní akcepřednášky Praha


Švýcarský architekt Roger Diener vystudoval renomovanou fakultu architektury na ETH Curych, kde dnes působí jako profesor. Zde spolu s architekty Jacquesem Herzogem, Marcelem Meiliem a Pierrem de Meuronem založil Studio Basel. Jako hostující profesor vyučoval mimo jiné na Harvardské University Graduate School of Design, na vídeňské Škole architektury, v Amsterdamu na Academie van Bouwkunst nebo v Kodani na Royal Danish Academy of Fine Arts.

Diener se dlouhodobě zajímá o rekonstrukce památek a je členem několika nadací a komisí, které se tomuto tématu věnují. Kancelář Diener & Diener byla založena již v roce 1942, jejíž je Roger Diener od roku 1980 druhou generací. Mezi hlavní realizace studia patří např. dokončení východního křídla Přírodovědného muzea v Berlíně nebo švýcarská ambasáda tamtéž. Kancelář se dlouhodobě věnuje rezidenčním projektům, urbanismu a rekonstrukcím budov.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

31březen pátek 10:00

31březen pátek 10:00

31březen pátek 17:00

Ubytování v okolí akce Roger Diener

Villa Seven HillsPraha (2.7 km)

VIPliving HouseboatPraha (5.5 km)

Volcano Spa HotelPraha (5.7 km)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (7.9 km)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (6.4 km)