Otevření běžně nepřístupných prostor v Tančícím domě

Otevření běžně nepřístupných prostor v Tančícím domě

Adresa:

Praha 2, Jiráskovo náměstí 1981/6

Termín: 22.7.2021 (čtvrtek) 3.10.2021
Vstupné:

25 Kč (se vstupenkou na Prahu dekadentní)

22čvc - 3říj celý den

Žánr: ostatní akcevýstava netradiční prohlídky architektura historie technika fotografie galerie Tančící dům Praha


Tančící dům slaví 25 let, nahlédněte do jeho běžně nepřístupných prostor!

Jedna z nejznámějších staveb u nás slaví čtvrtstoletí. Novinkami spojenými s výročím je nasvícení Tančícího domu zelenou barvou a otevření nového technického okruhu. Ten je od 18. června do 3. října součástí výstavy Praha dekadentní v Galerii Tančící dům.

Ikona české porevoluční architektury odkrývá své běžně nepřístupné prostory a technické vybavení veřejnosti. Prohlídka má celkem 5 částí. Začíná ve strojovně ve druhém podzemním podlaží a končí na střeše. Návštěvníci tak mohou kromě běžně otevřené galerie nahlédnout do systému vzduchotechniky či topného systému domu, který navrhli architekti Vlado Milunić a Frank Gehry. Technický okruh je zároveň doplněn fotografiemi a informacemi z archivu a od rodiny Vlada Miluniće a nabízí veřejnosti i úplné prostorové novinky. Zpřístupněn je například samotný vnitroblok stavby v přízemí nebo terasa s neobvyklým výhledem na Pražský hrad a pohledem do vnitrobloku na byt, kde žil Václav Havel. Návštěvu Tančícího domu doporučujeme zakončit sklenkou dobrého pití v oblíbeném Glass Baru na střeše budovy.

Vstupné na technický okruh je symbolických 25 Kč a lze jej přikoupit ke vstupence na výstavu Praha dekadentní. Běžně nepřístupné prostory jsou otevřeny denně od 10 do 19 hodin.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Praha 2 Akce v MČ Praha 2

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Otevření běžně...

Dancing House - TanÄŤĂ­cĂ­ dĹŻm hotelPraha (10 metrů)

Apartmány Old Town OpatovickáPraha (422 metrů)

Radisson Blu Hotel PrahaPraha (617 metrů)