Struny podzimu: Caroline Shaw

Struny podzimu: Caroline Shaw

Termín: 19.10.2021 v 20:00 hod. (úterý)
Vstupné:

600 Kč - 700 Kč

19říjen úterý 20:00

Žánr: struny podzimu festival hudební festival vážná hudba klasika Praha


Caroline Shaw zpěv
Attacca Quartet:
Amy Schroeder housle
Keiko Tokunaga housle
Nathan Schram viola
Andrew Yoo violoncello

Americká skladatelka, laureátka Pulitzerovy ceny a držitelka Grammy přijíždí poprvé do Prahy na speciální představení s uznávaným kvartetem.

Na tak mladou skladatelku, jejíž rodný list byl vystaven v roce 1982, jsou úspěchy Newyorčanky Caroline Shaw pozoruhodné. Nejen, že se prosadila v současném klasickém světě, ale také úspěšně zavítala do světa popu a hip-hopu ve spolupráci s umělci jako Kanye West, Nas, The National či Richard Reed Parry z Arcade Fire. Její práce jí přinesla ocenění i pochvaly od publicistů. Někteří ji dokonce nazývají „budoucností hudby“. A v případě Shaw se rozhodně nejedná o přehnané označení.

Shaw se na hudební scéně etablovala nejen jako skladatelka, ale také zpěvačka a houslistka. Působí ve špičkové vokální skupině Roomful of Teeth a také u Attacca Quartet. Dílo napsané pro Roomful of Teeth nazvané Partita for 8 Voices – svérázné představení zahrnující šepot, hrdelní zpěv a mluvené slovo – jí v roce 2013 vyneslo Pulitzerovu cenu za hudbu. V roce 2019 vydala album Orange, rozsáhlou sbírku komorních skladeb v podání Attacca Quartet, jednoho z nejžádanějších mladých strunných souborů v Americe. V roce 2020 album získalo cenu Grammy v kategorii komorní hudby. Na Strunách podzimu zazní jak hudba z Orange, tak nové skladby, v nichž se Shaw představí jako zpěvačka.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Struny podzimu: Caroline...

Plaza Prague HotelPraha (253 metrů)

Wellness Hotel Extol InnPraha (307 metrů)

Absolutum Boutique HotelPraha (418 metrů)