Nejhorší filmy všech dob | Webinář

Nejhorší filmy všech dob | Webinář

Adresa:

LIVE stream, online

Termín: 2.6.2021

2červen středa 19:00

Žánr: ostatní akce


Představte si filmy horší než zlé. Filmy tak strašné, že od nich nedokážete odtrhnout zrak. Filmy tak katastrofální, že se po jejich shlédnutí cítíte špinaví. Ani ne fyzicky, spíš tak nějak duševně. Filmy, které diváka vezmou na horskou dráhu emocí, od zděšení, znechucení a trapnosti, přes zábavu, až po stud, že je vůbec viděl. Filmy, které jsou tak neskutečně zlé, že jsou vlastně dobré. Co však zabezpečí filmu status nejhoršího filmu všech dob? Jsou to diváci nebo filmoví kritici? Jsou zlé filmy samostatným žánrem, nebo vznikly upřímnou snahou vytvořit hodnotné dílo? A který nešťastník stojí za jejich vznikem? Vstupte do kultu strašných filmů a zjistěte, jak vypadá opravdový bizár! Se svou online přednáškou se na nás těší tvůrce videí Lukáš Jakeš a.k.a. Medojed, který nám přiblíží chuťovky jako turecké Hvězdné války, The Room, Birdemic, Troll 2 nebo filmy studia Asylum, při nichž zjistíme, že od útoku žraloka nás vlastně dělí jen krátký výlet do supermarketu.

Lukáš Jakeš je filmový nadšenec, který se analýze filmů a různých jiných příběhů věnuje už osm let. Příběhy jej fascinují od mala, proto ve snaze být při nich co nejblíž pracoval v knihkupectví, kině a divadlu. V současnosti ho jeho posedlost filmy živí díky YouTube, kde pod pseudonymem Medojed vede úspěšný kanál, zabývající se analýzou různých vypravěčských postupů, scenáristických technik či recenzí. Jeho nejpopulárnější série je Filmstalker, v níž ironicky kritizuje kvalitní filmy tak, že na ně aplikuje logiku reálného světa.

„Špatné filmy jsou podle mého názoru fascinující už kvůli tomu, že člověk nemůže pořádně ocenit, jak dobré něco je, když neviděl tu druhou stranu. Nicméně zábavná hodnota filmů jako The Room je obrovská a jsou schopné pobavit stejně jako prvotřídní komedie."

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce

6úno - 31procelý den

28červen pondělí 19:15

24červenec sobota 10:00

Náplavka Street Food

, Hořejší nábřeží Ostatní