Přejít na stránky Ticketpro.cz

Asonance - koncert Irské a skotské lidové balady a písně

Adresa:

Praha 1, Mariánské náměstí 1

Termín: 16.5.2013

16květen čtvrtek 01:00

Žánr: folkinstrumentálfestivalpunk


Asonance je česká folková skupina se zaměřením na skotské a irské lidové balady a písně, instrumentální skladby a tance.

Asonance je česká folková skupina se zaměřením na skotské a irské lidové balady a písně, instrumentální skladby a tance.

Asonance získává originální melodie a texty v podstatě trojím způsobem. Jednak, a to je asi nejčastější zdroj, z originálních oficiálně vydávaných nahrávek irské a skotské lidové hudby. Druhý nejčastější zdroj jsou notové zápisy a zpěvníky všeho druhu především z britských ostrovů. Takto získáváme hodně instrumentálek. Zde je největší prostor i pro aranžéry Asonance, většina irských instrumentálek je totiž zaznamenána pouze ve formě základní melodie, bez doprovodných akordů či kontrapunktů. Pokud tedy není shodou okolností k dispozici i nahrávka melodie, která je uznána radou starších Asonance za amp;#8222;tažnou amp;#8220;, je na řadě pokus o vlastní aranž. A konečně za třetí, jsou tu námi amatérsky pořízené nahrávky z různých festivalů a hospod, odchycené na nahrávacího walkmana.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Asonance - koncert...

Epifanie apartmentsPraha (179 metrů)

Hotel InterContinental PraguePraha (462 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (490 metrů)