Přejít na stránky Ticketpro.cz

Asonance - koncert Irské a skotské lidové balady a písně

Adresa:

Praha 1, Mariánské náměstí 1

Termín: 16.5.2013

16květen čtvrtek 01:00

Žánr: folkinstrumentálfestivalpunk


Asonance je česká folková skupina se zaměřením na skotské a irské lidové balady a písně, instrumentální skladby a tance.

Asonance je česká folková skupina se zaměřením na skotské a irské lidové balady a písně, instrumentální skladby a tance.

Asonance získává originální melodie a texty v podstatě trojím způsobem. Jednak, a to je asi nejčastější zdroj, z originálních oficiálně vydávaných nahrávek irské a skotské lidové hudby. Druhý nejčastější zdroj jsou notové zápisy a zpěvníky všeho druhu především z britských ostrovů. Takto získáváme hodně instrumentálek. Zde je největší prostor i pro aranžéry Asonance, většina irských instrumentálek je totiž zaznamenána pouze ve formě základní melodie, bez doprovodných akordů či kontrapunktů. Pokud tedy není shodou okolností k dispozici i nahrávka melodie, která je uznána radou starších Asonance za amp;#8222;tažnou amp;#8220;, je na řadě pokus o vlastní aranž. A konečně za třetí, jsou tu námi amatérsky pořízené nahrávky z různých festivalů a hospod, odchycené na nahrávacího walkmana.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Asonance - koncert...

ValentinskaPraha (52 metrů)

The Emblem HotelPraha (75 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (90 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (208 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (244 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (608 m)