Antigona RockOpera

Antigona RockOpera

Adresa:

Praha 7, Komunardů 306/1

Termín: 7.6.2018

7červen čtvrtek 19:00

Žánr: divadlodivadlorockoperatragédie

Umělci: Linda FaitŽántíViktor Dyk Honza TláskalPavla Forest


Příběh vystupující z hlubin tajemného starověku s sebou přináší dvě základní dějové linie - téma generační vzpoury a téma lásky doslova až za hrob.

V bratrovražedném souboji se vzájemně zabijí dva bratři, následníci trůnu. Této situace využije Kreon (Viktor Dyk), jejich strýc, aby uchvátil moc a sám se zmocnil vlády. V atmosféře strachu a počínající hrůzovlády se mu postaví Antigona (Žántí). Vzepře se nesmyslným příkazům i rodové tradici, odmítne roli poslušné ženy a manželky, odhodlaně a vzdorně hájí své právo na svobodné rozhodování o sobě samé a o svých činech.

Jako silná a charismatická osobnost strhne na svoji stranu i Kreonova syna, Haimóna, který se do ní zamiloval a spolu s ní raději volí boj a smrt, než potupu porážky a život v ubíjející nesvobodě. Ovšem ani Kreón nevychází z příběhu jako absolutní vítěz, prosadil a udržel sice svou moc, ale zůstává opuštěný a sám. Jeho vláda se hroutí a říše rozpadá, duch vzpoury je silnější než staré tradice.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Divadla - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

24červen čtvrtek 19:00

4září sobota 19:00

17září pátek 19:00

Rusalka

, Křižíkova 8 Divadlo

18září sobota 19:00

Ubytování v okolí akce Antigona RockOpera

Wellness Hotel Extol InnPraha (475 metrů)

Hotel Royal PraguePraha (628 metrů)

Pentahotel PraguePraha (691 metrů)