LIVE stream - Ten druhý

LIVE stream - Ten druhý

Adresa:

LIVE stream

Termín: 26.2.2021
Vstupné:

zdarma

26únor pátek 18:30

Žánr: ostatní akceinscenované čtení hudba live stream online zdarma


„Smrti jsem se nikdy nebál, jenom toho... ohně.“
I v únoru se vám z Arény hlásíme živě s dalším inscenovaným čtením. Tentokrát nepůjde o nic menšího než o světovou premiéru dosud neuvedené hry našeho dramaturga a kmenového autora Tomáše Vůjtka!

Sarkastický dialog o pravdě, životě a smrti, v němž je žár inkvizičních procesů konfrontován se sluncem italské renesance. Na výroční hostině se setkávají Jeroným Pražský a Gianfrancesco Poggio Bracciolini, aby v poklidu nebeské věčnosti podebatovali o smyslu svých životních cest. Dva ve své době velmi známí filozofové, které dnes už téměř nikdo nezná, reprezentují dva odlišné přístupy k životu a světu, a přesto k sobě chovají vzájemnou úctu. Hra o ceně přátelství a o smyslu oběti. Hra o našich dějinách, které předurčily i naši budoucnost. Hra o Češích. O nás.

Online stream vzniká ve spolupráci se studenty a pedagogy Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby na Slezské univerzitě v Opavě.

TEN DRUHÝ
Autor, režie a výběr hudby: Tomáš Vůjtek
Scéna a kostýmy: Kateřina Kazická
Jeroným Pražský: Vojtěch Lipina
Gianfrancesco Poggio Bracciolini: Marek Cisovský

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce