Uri Caine: The Premieres

Uri Caine: The Premieres

Termín: 19.2.2021
Vstupné:

500 Kč

19únor pátek 20:00

Žánr: koncertyhudba koncert klavír experimentální praha jazz klasika vážná hudba

Umělci: Uri Caine


Koncert amerického klavíristy Uriho Caina. 

Americký klavírista Uri Caine pro mezinárodní festival Prague Music Performance zkomponoval skladbu s názvem Nein!, která v Praze zazní ve světové premiéře. Na koncertě dále zazní české premiéry kompozice Book of Angels amerického experimentátora Johna Zorna, a Diabelli Variations – Cainova úprava slavné kompozice Ludwiga van Beethovena.

Program:
Uri Caine: Nein! 
John Zorn: The Book of Angels
Uri Caine: The Diabelli Variations

Talentovaný následník filadelfské klavírní školy Uri Caine už v devadesátých letech proslul, když jako kurátor benátského bienále odvážně voperoval do Verdiho Othella mouřenínskou kostelní hudbu. Později se stal součástí newyorské downtown scény a myšlenkově zapadl do kruhu experimentátorů z Knitting Factory. Uri Caine je hudebník s mimořádně širokým stylovým záběrem. Má velmi důkladné klasické hudební vzdělání i významnou praxi jazzového klavíristy. Podobně vypadá jeho diskografie: Uri Caine se netají tím, že jedním z jeho vzorů byl jazzový výstředník Thelonious Monk, svůj vztah k ranému jazzu z počátku minulého století projevil natočením alba Sidewalks In New York, věnuje se klasické hudbě, ale slavná díla si adaptuje po svém. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 7 Akce v MČ Praha 7
  • Mecca

    Praha 7, U Průhonu 3
  • SaSaZU

    Praha 7, Bubenské nábř. 306/13
  • Fuchs2

    Praha 7, ostrov Štvanice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Uri Caine: The Premieres

Plaza Prague HotelPraha (253 metrů)

Wellness Hotel Extol InnPraha (307 metrů)

Absolutum Boutique HotelPraha (418 metrů)