LIVE stream - Tapiserie z Bayeux – nové poznatky

LIVE stream - Tapiserie z Bayeux – nové poznatky

Adresa:

LIVE stream

Termín: 8.12.2020
Vstupné:

zdarma

8prosinec úterý 16:30

Žánr: ostatní akcepřednášky historie live stream online


LIVE stream na YouTube GVUO a Facebooku
Vzhledem k epidemiologické situaci bude přednáška pouze streamovaná na Facebooku GVUO a YouTube GVUO v den konání akce, tedy 8. 12. v 16.30 hodin.

Tapiserie z Bayeux je jednou z nejvýznamnějších a nejznámějších uměleckých památek 11. století. Ve skutečnosti se nejedná o tkaný nástěnný koberec, ale o téměř sedmdesát pět metrů dlouhou a asi půl metru širokou výšivku, na níž jsou zobrazeny hlavní historické události normanské invaze do Anglie, která vyvrcholila slavnou bitvou u Hastings. Tapiserie je zároveň jedinečným vizuálním svědectvím o době svého vzniku. Otevírá se před námi život středověké společnosti plný dnes již těžce vysvětlitelných gest a symbolů, z nichž jsou některé podobně záhadné jako samotný vyšívaný pás. Přednáška přiblíží nejen historii ovládnutí Anglie Normany v čele s Vilémem Dobyvatelem, ale i příběh samotné „tapiserie“, která byla v roce 2007 zapsána na seznam UNESCO Paměť světa. Zároveň budou představeny i nejnovější poznatky, které představí celé dílo ve zcela novém světle.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce