Osiřelý západ

Osiřelý západ

Adresa:

Praha 1, Ve Smečkách 26

Termín: 15.12.2020
Vstupné:

50 – 450 Kč

15prosinec úterý 19:30

Žánr: divadlodivadlo praha komedie bratři vztahy rodina

Umělci: Jaromír DulavaMarek TaclíkSandra ČernodrinskáOndřej Sokol


Příběh lásky bratrů, kteří se uměním mučit jeden druhého chtějí zapsat do Guinessovy knihy rekordů. Brutální a dojemná komedie.

Martin McDonagh situuje dvojici svých volných trilogií do nehostinných, zapadlých a drsných koutů Irska; podobně je tomu i ve hře OSIŘELÝ ZÁPAD, jejíž název poukazuje nejen na konkrétní lokalitu země autorových předků, ale v obecnější rovině na svět bez boha, v němž přestávají fungovat základní vztahy a hodnoty. Příběh citové nezralosti a morální chudoby dvou bratrů přerůstá do cynismu, který není maskou: je to jediná tragikomická realita jejich bytí. Neznají, co je to přiblížit se k druhému v lásce. Jedinou možností přiblížení, zdá se, je přiblížení agresivní, ničivé. Třebaže (opravdu jen) chvílemi máme pocit, že jakýsi plamínek naděje tu je…

Nástup na světová jeviště měl Martin McDonagh vskutku raketový – během dvou let byly v Londýně a v irském Galwayi uvedeny čtyři jeho hry: KRÁSKA Z LEENANE (1996), LEBKA V CONNEMAŘE (1997), OSIŘELÝ ZÁPAD (1997) a MRZÁK INISHMAANSKÝ (1996). K nim se přidal další hit, PORUČÍK Z INISHMORU (2001). Záhy vznikly překlady jeho her do mnoha jazyků a McDonagh se stal jedním z nejúspěšnějších dramatiků na světě. A to mu bylo sotva třicet let.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Osiřelý západ

K+K Hotel FenixPraha (38 metrů)

Hotel Wenceslas SquarePraha (157 metrů)

Hotel Occidental Praha WilsonPraha (196 metrů)