Není (tu) Mariusz Szczygieł?

Není (tu) Mariusz Szczygieł?

Termín: 14.10.2020
Vstupné:

90 Kč, snížené 60 Kč

14říjen středa 19:00

Žánr: ostatní akceliteratura diskuze spisovatel reportáž praha

Umělci: Mariusz Szczygieł


Diskuze s Mariuszem Szczygiełem ve Vzducholodi Gulliver.

O české autorce, která přestala psát básně. O albánském malíři, jehož obrazy neměly za komunismu ten správný druh optimismu. O polském sochaři-perfomerovi, jehož díla mizí z veřejného prostoru, protože provokují. O stárnoucím autorově otci, který přijíždí opakovaně do Prahy, aby ji naposledy viděl. O přibývání let a ubývání sil. O ztrátách i o tom, co po nich zbylo. O lásce.

Známý polský autor Mariusz Szczygieł představí ve Vzducholodi Gulliver svou zatím poslední knihu reportáží nazvanou Není, která loni vyšla česky v překladu Heleny Stachové. V Polsku čtenáři knihu označili jako nejlepší reportáže desetiletí a nejlepší publikaci roku 2018. Kniha byla oceněna nejvýznamnější polskou literární cenou Nike.

Moderuje Josef Pazderka.

Autor vystudoval žurnalistiku na Varšavské univerzitě. Byl dlouholetým reportérem listu Gazeta Wyborcza, kam píše dodnes. Je členem polského Institutu reportáže, který vydává dokumentární literaturu i českou beletrii. Je autorem...

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Není (tu) Mariusz...

Výstaviště HolešovicePraha (1 111 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (2.6 km)

Wellness Hotel STEPPraha (2.7 km)