Na magistrále / Československá legie v Rusku jako literární inspirace

Na magistrále / Československá legie v Rusku jako literární inspirace

Adresa:

Praha 1, Klementinum 190

Termín: 16.9.2020 7.11.2020
Vstupné:

10 Kč, čtenáři NK ČR zdarma

16zář - 7lis celý den

Žánr: výstavyhistorie československo válka legie rusko praha podzimní výstavy


Výstava, kterou připravily Slovanská knihovna a Československá obec legionářská, se koná u příležitosti 100. výročí ukončení tzv. sibiřské anabáze československé legie v Rusku a návratu posledních vojenských jednotek do nově vzniklého Československa.

Jejím cílem je představit širší veřejnosti fenomén československé legie v Rusku s důrazem na jeho literární zpracování – a to v literatuře odborné, krásné, memoárové i výtvarné, ale také na stránkách periodického tisku. Nepomíjí ani hlavní autory, z nichž někteří jsou známí a vydávaní dodnes, většinou však již upadli do často nezaslouženého zapomnění. Trojrozměrné exponáty doprovázejí textové a obrazové panely, které návštěvníka seznamují s ideovým ukotvením a hlavními daty působení Čechů a Slováků v Rusku v letech 1914–1918 a během následné anabáze československého vojska.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Na magistrále /...

Pension U LiliePraha (94 metrů)

Hotel U Krále JiříhoPraha (173 metrů)

The Emblem HotelPraha (226 metrů)