iMucha

iMucha

Adresa:

Praha 1, Náměstí Republiky 5

Termín: 14.5.2021 31.12.2022
Vstupné:

290 Kč, snížené 190 Kč, rodinné 750 Kč

14kvě - 31pro celý den

Žánr: výstavyumění secese moderní umění interaktivní technologie historie malba praha letní výstavy podzimní výstavy

Umělci: Alfons Mucha


Po bezmála pěti měsících se mohou opět milovníci kultury těšit na znovuotevřenou světovou premiéru unikátní výstavy iMUCHA. Expozice znovu přivítá návštěvníky v pražském Obecním domě v pátek 14. května v 10:00 hodin.

Výstava představuje slavnou kolekci originálních plakátů a dalších neméně ohromujících artefaktů secesního mistra, jejíž základy položil v minulosti tenista Ivan Lendl. Ve světové premiéře se nyní ukazuje v unikátní podobě. Ženám z plakátů vdechli tvůrci život prostřednictvím nejmodernějších špičkových technologií, stejně tak ožívá sám Alfons Mucha, který na návštěvníky promlouvá z autoportrétu, digitalizované a ozvučené výjevy z monumentální Slovanské epopeje návštěvníka doslova vtáhnou do dějin slovanských národů. To vše a mnohé další nabízí fascinující pohled jak na originální tvorbu velikána české secese, tak ji zároveň přibližuje současným způsobem.

Povinností sice zůstává nošení respirátorů třídy FFP2, nicméně dobrou zprávou je, že vstup na výstavu není podmíněn negativním výsledkem testu na Covid-19. Odpadá tak nutnost jeho absolvování.

Výstava je jednou ze tří částí projektu iMUCHA, který kromě ní nabízí také show a multimediální výstavu. Za projektem stojí trojice producentů – Richard Fuxa, Michal Dvořák a Igor Rattaj.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce iMucha

Hotel Paříž PrahaPraha (101 metrů)

Grand Hotel BohemiaPraha (125 metrů)

Hotel Meteor PlazaPraha (145 metrů)