Přejít na stránky Ticketpro.cz

Yann - Fanch Kemener

Adresa:

Praha 1, Krakovská 19

Termín: 19.4.2012

19duben čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyinstrumentáljazzblues


Maestro bretaňského zpěvu!

Návrat bretaňské hudby, který před 40 lety spustil Alan Stivell, inspiroval generace následníků. Mezi zpěváky jednoznačně vede Yann-Fañch Kemener, nejen díky hlasovým kvalitám, ale i svojí expresivitou.

Tradiční bretaňská hudba totiž znala jen dvě navzájem oddělené formy: zpívanou a instrumentální. Zpěv starých balad probíhal bez doprovodu, kdo chce v Bretani obstát, musí posluchače zaujmout jen hlasem a expresí. Právě touto tvrdou školou prošel Yann-Fañch Kemener, jeho projev má intenzitu i hypnotickou sílu srovnatelnou s americkým blues. Staré balady gwerz probudil k novému životu nikoli elektrickou kytarou, ale spojením s violoncellem, na které hraje neméně talentovaný Aldo Ripoche.

Středem Kemenerovy pozornosti je bretaňský styl kan ha diskan, založený podobně jako americké černošské zpěvy na zvolání a odpovědi. Ve Francii je Kemener prvořadou kulturní ikonou, v Bretani získal řád Ordre de l'Hermine, natočil 24 alb, a i když se drží kořenů a tradice, věnuje se také crossoverům - přes jazzové či orchestrální experimenty a výlety do vážné hudby až k beatboxovým fúzím.

Více informací na www.rachot.cz, www.facebook.com/rachotcz

Video:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded amp;v=k3fLzokNPsg

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

13prosinec úterý 20:00

20květen sobota 20:00

15prosinec čtvrtek 20:00

Ubytování v okolí akce Yann - Fanch Kemener

Royal Court ApartmentsPraha (599 metrů)

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (780 metrů)

Royal Court HotelPraha (957 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (905 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (737 m)