DOX Live: Aigel a Ilia – Online

DOX Live: Aigel a Ilia – Online

Termín: 1.10.2020
Vstupné:

120 Kč, 650 Kč s koncertem

1říjen čtvrtek 19:00

Žánr: ostatní akcetalk show umění hudba praha


DOX LIVE představuje formát talk show, ve kterém se o vystupujících umělcích dozvíte víc, než jste čekali – a sami se jich můžete zeptat. 

Tatarská zpěvačka a básnířka Ajgel Gajsina a petrohradský hudebník Ilja Baramija spolu tvoří od roku 2017. Ajgel Ilju oslovila přes ruskou sociální síť VKontakte. Tvořila, aby se vyrovnala s osobní tragédií: v roce 2015 její tehdejší přítel Temur Chadyrov, se kterým hrála v kapele Tak krásně temno, byl za pokus o vraždu odsouzen ke třem rokům ve věznici se zvýšenou ostrahou. Její texty jsou plné výrazných metafor a šokujících zpovědí, zatímco hudba Ilji je minimalistická a přísná. Videoklip k jejich skladbě You’re Born si vysloužil nominaci v kategorii nejlepší režie na Berlin Music Video Awards a vyhrálo stříbro v kategorii Music Video na jekatěrinburském filmovém festivalu Unknown.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce DOX Live: Aigel a Ilia...

Výstaviště HolešovicePraha (1 111 metrů)

Tyn Yard ResidencePraha (2.6 km)

Wellness Hotel STEPPraha (2.7 km)