Charlie Slavík Revue & Steve Walsh – 50th Birthday Party

Charlie Slavík Revue & Steve Walsh – 50th Birthday Party

Adresa:

Praha 5, Janáčkovo nábřeží 2

Termín: 7.8.2020
Vstupné:

Na sezení 370 Kč, na stání 250 Kč.

7srpen pátek 21:00

Žánr: koncerty


Charlie Slavík je předním hráčem na foukací harmoniku v ČR a firemním hráčem německé firmy Seydel – nejstaršího výrobce foukacích harmonik na světě. Jako jediný Čech v historii se v roce 2013 zúčastnil prestižní mezinárodní bluesové soutěže IBC v americkém Memphisu, kde postoupil až do semifinále. Jeho schopnost použití nástroje napříč žánry dokládá množství hudebních nosičů, na kterých se jako sólista podílel.

Vystupuje s celou řadou domácích i zahraničních kapel nejen v Evropě, ale i v USA.  Svým projektem Charlie Slavík Revue se snaží přiblížit blues evropskému publiku. Blues ve všech jeho odstínech, nekompromisně pulzující, v autentické podobě a s nespoutanou energií. Zahrané tak, jak to umí jen málokdo. Dotýká se přitom i tenkého pomezí blues a příbuzných žánrů, jako je soul, swing a doo-wop. Vlastní tvorba, která tvoří nedílnou součást repertoáru kapely, je při vystoupeních proložena slavnými bluesovými skladbami. Tentokrát kapelu obohatí speciální host – americký kytarista Steve Walsh. Tento hudebník vzešel z Nashvillu, dlouhá léta působil v New Yorku, a nakonec se usadil v ČR. V minulosti byl spoluhráčem Norah Jones (ve skupině Brooklyn Boogaloo Blowout), po odchodu Billa Frisella působil v kapele slavného basisty Viktora Krausse (bratr zpěvačky Alison Krauss) a také byl producentem kapely Erasure! Produkoval také alba českých skupin Druhá tráva nebo November 2nd a vydal u labelu Animal Music album Daily Specials.  

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Charlie Slavík Revue &...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (738 metrů)

Restaurant a hotel NebozízekPraha (1 255 metrů)

Union Hotel PraguePraha (1 395 metrů)