Mezinárodní festival ilustrace Lustr

Mezinárodní festival ilustrace Lustr

Adresa:

Praha 1, Hybernská 4

Termín: 17.9.2020 22.9.2020

17zář - 22zář celý den

Žánr: umění moderní umění současné umění ilutrace festival praha podzimní výstavy


Festival Lustr se během šesti let své existence propracoval do pozice největší přehlídky ilustrace v Čechách, která pravidelně seznamuje své diváky s mladou tuzemskou i zahraniční tvorbou. Letošní ročník festivalu přichází s novou koncepcí výstavní části, která umožní významnější kurátorskou práci a tematické provázání vystavovaných děl.

Přehlídka bude sestávat ze tří výstavních celků nazvaných Sto let Devětsilu, Manifest 2020 a netematické přehlídky mladých autorů. Festival tak poprvé otevírá brány také autorům zaměřeným vyloženě na médium komiksu a hledá nové tváře, které na festivalu ještě nevystavovali.

K letošnímu stému výročí založení umělecké skupiny Devětsil, LUSTR představí méně známou ilustrační tvorbu legend české moderní avantgardy – Adolfa Hoffmeistera, Toyen a Otakara Mrkvičky.

Svoji poctu Devětsilu – limitovanou edici sítotiskových plakátů – na LUSTRU představí mladé hvězdy české ilustrace Michal Bačák, Maria Makeeva, Martin Groch, Patrik Antczak, Linda Retterová, Barbora Idesová, Jan Šrámek a Veronika Vlková nebo ilustrátorka roku 2019 Nikola Logosová.

Výstava nazvaná Manifest 2020 divákům představí naopak ilustrátorské skupiny a tvůrčí kolektivy dneška, a to z Čech i ze zahraničí, v čele s duem Tomski&Polanski.

V rámci volného showcase se pak můžete těšit na nová jména – LUSTR letos dává prostor ilustrátorům, kteří na něm ještě nebyli k vidění. Poprvé se také otevře výstavní sekce věnovaná čistě komiksu.

Program doplní řada tvůrčích dílen, workshopů a tematických přednášek s hosty.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mezinárodní festival...

Tyn Yard ResidencePraha (435 metrů)

The Emblem HotelPraha (825 metrů)

ValentinskaPraha (946 metrů)