Přejít na stránky Ticketpro.cz

JMW 2012: OqueStrada (P)

Adresa:

Praha 3, Kubelíkova 27

Termín: 12.5.2012

12květen čtvrtek 01:00

Žánr: Hiphopfestivalworld musickabarethip hop


Hudba z lisabonské přístavní krčmy, kde zrovna něco s místními slaví námořníci z Kapverd, šansoniéři z Paříže, Afričané a na kus řeči se po cestě z karnevalu zastaví Brazilci. V noci z toho neusnete, protože neposedná zpěvačka Miranda má rovněž ráda ska, hip hop a flamenco.

OqueStrada

Země:Portugalsko

Hudba z lisabonské přístavní krčmy, kde zrovna něco s místními slaví námořníci z Kapverd, šansoniéři z Paříže, Afričané a na kus řeči se po cestě z karnevalu zastaví Brazilci.
V noci z toho neusnete, protože neposedná zpěvačka Miranda má rovněž ráda ska, hip hop a flamenco.
Říkají tomu tasca beat a mají to hezky spočítané: 100% volnosti, 200% humoru a 300% geniality.
Tasca je jakýkoliv bar na lisabonském předměstí, kde si poslední léta s jedním jazykem nevystačíte, natož s hudbou. Emigranti z bývalých portugalských kolonií se přetahují kdo koho trumfne roztančenějšími styly: Angolané nasazují energické kuduro, Kapverďané funana a Brazilčané karnevalovou sambou.
Zklidnění přichází s melanchonickými písněmi fado, hudebním symbolem Portugalska. Občas neúnosnou tragiku, národnostní nepřenosnost a teatrálnost fado ale OqueStrada drze nabořila uštěpačným humorem a nebojácným odhodláním pobratřit ho s vitální vášnivostí francouzského bal-musette; rozvrkočených a roztančených písní, bez nichž si nelze – podobně jako bez šansonu – představit pařížské ulice a kabarety.
Do hudebního pelmelu OqueStrada bal-musette zanesl Jean-Marc Pablo, francouzský hráč na unikátní jednostrunný basový nástroj contra-bacia, zatímco fado a rozpustilou veselohernost s abnormální jevištní show zpěvačka a divadelní herečka Marta Miranda.
Ve starém opuštěném kinosále města Almada ležícím přes řeku Tagus naproti Lisabonu, vymysleli nekonvenční hudbu jakou Portugalci ještě neslyšeli. Akustický zvuk postavený na akordeonu Mariny Henriques doplňují hráči na tradiční portugalské kytary – Zeto Bean (braguesas) a João Lima (cavaquinhos) – a hostující trumpetista Sandro Manuel.
Sedm let objížděli zemi, vystupovali na vesnických tržištích, v tascas pro pár lidí, na lokálních přehlídkách a v malých divadlech. Kopie nahrávek se šířily mezi posluchači jako pečlivě střežené tajemství; mizející, když OqueStrada triumfálně ovládla Lisabon.
Doslova kultovní status kapely v Portugalsku a Francii podpořilo ohromně úspěšné debutové album TascaBeat – O Sonho Português ( The Portuguese Dream) vydané v roce 2009 doma a vloni v Evropě. Ta zareagovala velmi rychle: OqueStrada se vloni stala ozdobou významných festivalů world music Babel Med v Marseille a TFF v německém Rudolstadtu.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

Ubytování v okolí akce JMW 2012: OqueStrada (P)

Italian Hotel Praha 3 (106 metrů)

Hotel Victoria Praha 3 (246 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (202 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 604 m)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (941 m)