Rybovka v kostele sv. Václava na Smíchově

Rybovka v kostele sv. Václava na Smíchově

Adresa:

Praha 5, náměstí 14. října

Termín: 5.1.2020
Vstupné:

Vstupné dobrovolné formou daru.

5leden neděle 16:00

Žánr: koncertypop


Málokterá skladba patří k tradici českých Vánoc stejně tak neodmyslitelně jako Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby. Českou mši vánoční, neboli Rybovku, si ve Vánočním čase můžete poslechnout snad na každém náměstí, v kostele nebo třeba při výběru dárků v obchodním domě. Čím je ale ta naše Rybovka výjimečná? Rybovku v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na Vinohradech založil Václav Revenda v roce 2011. Od té doby sdružuje každoročně na 200 amatérských a profesionálních hudebníků, kteří se k účasti mohou přihlásit netradiční formou - přes internet.

Zpěváci a hudebníci se prostřednictvím online formuláře nahlásí na zkoušky, koncerty a příprava může začít. Zkoušky vedené zkušenými sboristkami a sbormistryněmi probíhají od konce října v pravidelných intervalech. Členové souboru postupně projdou zkouškami dělených hlasů, sboru, orchestru a v prosinci pod vedením dirigenta společně absolvují zkoušky celého tělesa a generální zkoušku. Poté již nezbývá než se pustit do akce. Kromě tradičních koncertů na náměstí Jiřího z Poděbrad naše těleso vystoupilo také v kostele sv. Václava na Smíchově nebo na Staroměstském náměstí u příležitosti slavnostního zakončení Tříkrálového pochodu. V tomto roce vystoupíme také poprvé mimo Prahu.

Vedle netradičního způsobu přihlašování a přípravy jsou naši členové specifičtí také obrovským zápalem a radostí, se kterou se každého vystoupení účastní. Osm let naší existence dalo vznik nespočtu přátelství a krásných zážitků, díky kterým můžeme radost ve Vánočním čase plném stresu a shonu šířit dál. Přijďte si nás poslechnout: 20. 12. od 20:00 v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na Vinohradech 25. 12. od 16:00 v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na Vinohradech 29. 12. od 16:00 v kostele sv. Jiljí ve Vlašimi 5. 1. od 16:00 v kostele sv. Václava na Vihoradech Vstupné je dobrovolné formou daru. Těšíme se na Vás!

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

24květen středa 20:00

27duben čtvrtek 21:00

Adam Mišík

, Vodičkova 704/36 Koncert

26březen neděle 21:00

3květen středa 20:00

Joe Bonamassa

, Pernerova 652/55 Koncert

Ubytování v okolí akce Rybovka v kostele sv....

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (960 metrů)

Restaurant a hotel NebozízekPraha (1 111 metrů)

Union Hotel PraguePraha (1 611 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (1 077 m)
Novoměstská radnice v Praze Novoměstská radnice v Praze Praha 2 (1 229 m)
Café Savoy Café Savoy Praha 5 (876 m)