Mezinárodní den Romů

Mezinárodní den Romů

Adresa:

Praha 1, Na Poříčí 26

Termín: 4.4.2019 (čtvrtek) 8.4.2019
Vstupné:

zdarma (na vybrané akce programu)

Žánr: koncerty


Letošní oslavy Mezinárodního dne Romů se odehrají mezi 4. - 8. dubnem 2019. Již popáté se pražské oslavy odehrají v režii Ara Art, spolku, který svou činnost charakterizuje jako artivismus, tedy spojení umění a občanského aktivismu.

Tématem letošního ročníku oslav budou Superhrdinové. V rámci oslav mj. ohlásila svůj návrat na koncertní pódia zpěvačka Věra Bílá. “8. duben je jeden z mála romských dnů, kdy máme možnost nabourávat předsudky a stereotypy tím, že kromě umělců, především muzikantů, představíme veřejnosti i další významné romské osobnosti. I proto jsme letos zvolili téma Superhrdinové,” uvádí autor programové koncepce pražských oslav Mezinárodního dne Romů David Tišer. Věra Bílá - celosvětově proslulá romská zpěvačka - před několika týdny ohlásila svůj návrat na koncertní pódia, a to v doprovodu někdejšího člena skupiny Kale, autora mnoha jejích písní a především skvělého hudebníka Milana Kroky. Jediný pražský koncert v rámci turné Comeback se uskuteční právě při příležitosti oslav Mezinárodního dne Romů v sobotu 6. 4. ve vinohradském klubu Trezor. Program oslav Mezinárodního dne Romů 4.4. - čtvrtek Výstava fotografa respektovaného spolku dokumentární fotografie 400 ASA Jana Mihaličika na náměstí Václava Havla 5. 4. - pátek Hra pro děti - hledání Superhrdinů (cca. 500 hráčů) na pražských ostrovech - Střelecký ostrov, Kampa, Slovanský ostrov (Žofín), Petřín, Staroměstské náměstí.

V rámci hry bude po Praze 7 stanovišť, kde jsou pro děti připraveny edukativně interaktivní hry. Společnost Lego ČR bude mít na pražských ostrovech svůj kreativní stánek, kde bude umístěna maketa romské vlajky, kterou budou děti společně dotvářet z kostiček lega. 6. 4. - sobota Pocta Věře Bílé - Club Tresor, Vinohradská 25 (od 20 hodin) Koncert Věry Bílé, Jana Bendiga a Milana Kroky. 7. 4. - neděle Centrem Prahy budou projíždět tzv. tROMvajky s živou hudbou. Pražané se budou moci svézt zdarma historickou tramvají a poslechnout si živou romskou muziku. Pojede se ze Střešovic, přes Náměstí Republiky, Národní třídu, Pražský hrad a zpět do vozovny Střešovice. Jízda se bude opakovat dvakrát.

Přesný jízdní řád bude zveřejněn později. 8. 4. - pondělí Vrcholem Oslav MDR je galavečer v divadle ARCHA, který probíhá vždy 8. dubna. Jeho těžištěm je hudební program, který je upraven, či aranžován tak, aby diváci viděli a slyšeli více, než je u jednotlivých účinkujících obvyklé v rámci jejich běžných koncertních produkcí. Nečekané duety, autorská aranžmá známých písní, překvapivá umělecká spojení, zajímaví hosté. To vše se v uplynulých čtyřech ročnících oslav svátku stalo v rámci gala večerů normou a ani letos tomu nebude jinak. Oslavy proběhnou letos v Praze již popáté, od 4. dubna do 8. dubna 2019. Lístky na koncert Věry Bílé a Galavečer budou v předprodeji na portále GoOut. Jízda tROMvajkou a ostatní program je zdarma.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mezinárodní den Romů

Best Western Hotel Bílá Labuť Praha 1 (110 metrů)

Aparthotel Biskupský dvůr Praha 1 (146 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (518 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (988 m)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (1 260 m)