Konference Střed zájmu Umění a škola

Konference Střed zájmu Umění a škola

Adresa:

Praha 3, Husitská 24

Termín: 13.11.2018
Vstupné:

zdarma

13listopad úterý 09:00

Žánr: ostatní akce


Zajímá vás, jak může umění obohatit povinnou školní výuku dětí a přispět k tvořivému učení? Konference Umění a škola představí organizace a projekty, které v této oblasti již dlouhá léta působí, mezi jimi i náš projekt Tanec školám.

Program konference: 9:00 – 12:30 / TANEC

Dopolední blok v divadle PONEC se bude věnovat podobám tance ve školách. Ukáže, jak tanec dokáže obohatit školní vyučování, představí výsledky působení tanečních umělců na základních školách v rámci běžného vyučování či v rámci projektové výuky. Vystoupí umělci a umělkyně, zástupci umělecko-vzdělávacích projektů a pedagogové ZŠ. Můžete se také těšit na pohybovou ukázku a premiéru filmu o projektu Tanec školám.

Hosté: Marie Kinski, Marta Trpišovská (SE.S.TA), Kristýna Kratochvílová, Romana Packová (Společnost pro kreativitu ve vzdělávání), Eva Blažíčková, autorka konceptu předmětu Taneční a pohybová výchova, Hana Tuháčková, Alžbeta Daňková - pedagogové TPV na školách a Barbora Látalová, Martina Filinová (Tanec Praha), diskusi moderuje Yvona Kreuzmannová.

14:00 – 17:30 / JAK (SE) TVOŘIVĚ UČIT  MŠMT ČR, Zasedací sál C 081 

Odpolední část Středu zájmu se zaměří na pozitivní dopady uměleckých postupů ve vzdělávání, představí příklady dobré praxe a zamyslí se nad udržitelností těchto aktivit. Vedle hlavních spíkrů Marianny Sršňové (ředitelka Společnosti pro kreativitu ve vzdělávání), Jaroslava Anděla (pedagog Anglo-americké univerzity) a Michala Brožy (vedoucí informačního centra OSN) - vystoupí zástupci vznikající platformy, která sdružuje umělecké subjekty kontinuálně spolupracující se základními a středními školami.

V závěrečné panelové diskusi zasednou zástupci ministerstev kultury a školství, podnikatelé, ředitelé škol a odborné veřejnosti. 

Moderují: David Tišer a Yvona Kreuzmannová   

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Konference Střed zájmu...

Hotel Ostaš Praha 3 (254 metrů)

PENZION Křižíkova Praha 8 (408 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (885 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 068 m)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (1 022 m)