Česko-německý divadelní projekt pro mládež DJ Skloglazzz

Adresa:

Domažlice, různá místa

Termín: 13.7.2019 19.7.2019

13čvc - 19čvc celý den

Žánr: ostatní akceprojekt


8 mladých lidí z Jihočeského a Plzeňského kraje se v době 13.-19.7. vydá na území česko-bavorské hranice. Tady společně s 8 vrstevníky z Bavorska v rámci divadelně-hudebního projektu DJ Skloglazzz prozkoumají zvuk skla ve všech podobách, ať už sestavením skleněné harfy nebo zvukovou improvizací se sklem. Nahrané zvukové smyčky jim poslouží jako podklad pro němý film, inspirovaný historií dané oblasti a příhraniční krajinou s jejími obyvateli. 

Vypraví se do oblasti, kde se dřív vyrábělo sklo. Jako střípky na mapě jsou v česko-bavorském příhraničí na Domažlicku a v okolí Waldmünchenu (Horní Falc) roztroušeny osady a vesnice, ve kterých v 19. a 20. století fungovaly sklárny a sklářské hutě. Účastníci projektu zjistí, co z těchto míst zbylo a k čemu slouží dnes.

Jako za okenní tabulkou se rozehrají němé příběhy lidí, věcí a událostí těchto míst. Vzniknou krátké scény jako z černo-bílého němého filmu, beze slov, natočené na kameru.

Účastníky čeká setkání s uměleckým sklářem, s expertem, který se zabývá zaniklým sklářským průmyslem na Domažlicku a v okolí Waldmünchenu.

Krátké filmy a hudba budou zveřejněny na webových stránkách Čojč Companion (www.cojc-companion.eu).

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Domažlice Akce v obci Domažlice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Česko-německý...

Rekreační středisko RybníkMutěnín (20.1 km)

Steak Restaurant Penzion Country SaloonKlatovy (24.5 km)

Wellness hotel CentrálKlatovy (26.3 km)