Hradní jarmark na Svojanově

Hradní jarmark na Svojanově

Adresa:

Svojanov, Svojanov 1

Termín: 5.5.2018 6.5.2018

5kvě - 6kvě celý den

Žánr: ostatní akcejarmark


Na královské sídlo míří řemeslníci, aby předvedli, co dovedou, a nabídli své výrobky. Nebudou chybět šermíři, loutkové divadlo, sokolník nebo tanečnice.

Hrad Svojanov se o víkendu 5. a 6. května promění ve velké tržiště. Podle kastelána hradu Miloše Dempíra patří hradní jarmark k tradičním akcím pořádaným v prostorách oblíbené památky. Na jarmarku si lidé budou moci vybrat z nabídky dřevěných hraček, originálních šperků, svíček ze včelího vosku, dřevěných hraček a voňavých polštářků, nebudou chybět chutné sýry, pravé valašské frgále, ani sušené ovoce a oříšky. Mnozí řemeslníci předvedou, co v jejich rukách vzniká. Návštěvníci si mohou vyzkoušet, jak se vyřezává ze dřeva, či jak se vyrábí svíčky. Děti si užijí velký nafukovací hrad.

Připravený je také doprovodný program na nádvoří. „Je sestavený ze scénických vystoupení, loutkového divadla a dobového tance,“ upřesnil Miloš Dempír. Průvod účinkujících projde hradní branou v deset hodin. Představí se šermířské skupiny i sokolník. Sukně rozvlní olomoucké tanečnice Jahanara a Perchty von Bladen z Mladoňova. Návštěvníci nepřijdou ani o komentované prohlídky empírového paláce situovaného do 19. století s unikátní kopií pohřební koruny Přemysla Otakara II., středověkého sklepení opředeného legendami o hradu, mučírny a domu zbrojnošů.

Hrad Svojanov je v květnu otevřený každý den kromě pondělí vždy od 9 do 17 hodin.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Pardubický kraj Akce v obci Svojanov

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Hradní jarmark na...

Hotel Bystré Bystré (4.5 km)

Hotel Koupaliště Letovice (15 km)