Hana Kozubová / Čarování textilem a nití

Hana Kozubová / Čarování textilem a nití

Adresa:

Svitavy, Máchova alej 1

Termín: 2.12.2018 20.1.2019

2pro - 20led celý den

Žánr: výstavyumění textil krajka muzeum svitavy východní čechy


Výstava textilní výtvarnice Hany Kozubové je malým zastavením nejen v čase adventním a vánočním, ale také zamyšlením nad sebou samým, nad smyslem života… 
 
Výstava má retrospektivní charakter, v muzeu najdeme díla autorky z období let 1996 – 2018. Návštěvníci se seznámí s různými textilními technikami – ručně paličkovanou krajkou, malbou na hedvábí, batikou, tkaním i aplikací na látce. Často jim dává možnost vzájemného spojení a tím vznikne například kompozice ručně paličkované krajky a batiky nebo spojení klasické tapiserie s ručně paličkovanou krajkou. Má ráda rozmanité tóny barev a nekonečnost čáry, důležitý je pro ni detail. Umělecký textil kombinuje také s jinými výtvarnými technikami – svoje obrazy vytvořené ručně paličkovanou krajkou umísťuje na pozadí olejomalby, či malovaného hedvábí nebo lnu. Autorka vystavovala na mnoha místech České republiky a v zahraničí (Belgie, Španělsko, Portugalsko, Francie…) a svým dílem vyjadřuje svoje myšlenky a vypráví jednotlivé příběhy obyčejného života. 

Na svitavské výstavě se ale můžete vrátit i zpět do dětství nebo vzít s sebou děti a vstoupit do kouzelného světa fantazie a pohádek, kde vás budou provázet originální loutky – pan král, princezna, zbrojnoši, hoši uličníci či tajemné bytosti – vodník, čarodějnice, čerti… Račte vstoupit!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Pardubický kraj Akce v obci Svitavy

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Hana Kozubová /...

Hotel Zlatý lev Svitavy (1 340 metrů)

Hotel Schindlerův háj Svitavy (3.2 km)