Alchymie kávy

Alchymie kávy

Adresa:

Svitavy, Máchova alej 1

Termín: 2.6.2018 17.9.2018

2čer - 17zář celý den

Žánr: výstavy


Výstava o historii a současnosti fenoménu kávy, o cestě kávy z plantáží na náš stůl je poklonou tradici kávové kultury od jejích počátků přes cestu staletími kolem světa až do současnosti. Je koncipována pro děti i dospělé. 

Jaká je historie tohoto oblíbeného nápoje? A odkud pochází? Jak se káva správně praží, mele a připravuje? Jak má chutnat dobrá káva? Co pije typický Čech? Odpověď na tyto a mnohé další otázky najdete právě na této letní výstavě. 
Výstava dokumentuje bohatou historii kávy, její pěstování, zpracování, přípravu, uskladnění a servírování. Další část je věnována kávovinovým náhražkám (cikorka, obilná káva, melta, ovocná, fíková), mezi kuriozity patří také exkluzivní cibetková káva. Vystaveny jsou různé typy historických pražiček, zásobníků na kávu, mlýnků a strojů na přípravu kávy. Sbírka dóz na kávu a dalších kořenek dokumentuje estetickou rozmanitost jejich tvarů, dekoru i písma. Součástí výstavy jsou grafické materiály (účty, sáčky, účtenky, pohádky, vystřihovánky, betlémy a další artefakty spojené s propagací jednotlivých firem). 
Na výstavě se seznámíte také s rodokmenem (stromem) kávy a koláčem jejích chutí. Dozvíte se, jak si udělat dobrou kávu v domácím prostředí a mnoho dalších zajímavých informací. I na této výstavě je připravena interaktivní část s úkoly pro děti. 

Proč výstava o kávě?

No přece každý všední den, všechny sváteční události jsou bez kávy nemyslitelné. Káva je nejznámější a nejrozšířenější nápoj světa, který s oblibou konzumuje 90% světové dospělé populace. Pití kávy je potřebou a rituálem zároveň. Je výjimečným a jedinečným aktem, příležitostí k setkávání, vůní ranního probuzení či odpolední siesty. Káva dokáže prolomit kulturní a jazykové bariéry svým aroma, kdekoli vytváří jedinečnou atmosféru.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Alchymie kávy

Hotel Zlatý lev Svitavy (1 340 metrů)

Hotel Schindlerův háj Svitavy (3.2 km)