Tao a čínská medicína

Olomouc, Lafayettova 51/1

6.10.2016

90 Kč (studenti a důchodci 70 Kč)

Další vstupenky

Tao a čínská medicína

Přednáška s videoprojekcí
• Pojetí zdraví a nemoci
• Tao – harmonie protikladů
• Filozofické základy čínské medicíny
 
Většinou se v životě zabýváme zdravím až tehdy, když jsme nemocní, a pak požadujeme po lékařích, aby bojovali s nemocí nebo odstranili co nejrychleji bolest či jiné příznaky. Léčbu obvykle chápeme jako válku s nemocí a zbraněmi jsou v našich představách pilulky či ruce chirurga.
 
Tradiční čínská medicína na základě dlouhé tradice a tisíciletých zkušeností vychází z odlišného filozofického základu: Nebojuje s nemocí, ale snaží se navrátit do našeho těla harmonii, která se projevuje jako stav, který nazýváme zdraví. Zdraví je tedy chápáno jako kvalita, kterou je možné si udržet nebo ji navrátit.
 
Nemoc je, dle tohoto pojetí, způsobena nerovnováhou přirozených protikladů - polarit jin a jang, a zdraví je ekvivalentem filozofického termínu Tao. Dosáhneme-li harmonického stavu zmíněných sil, přiblížíme se stavu Tao na úrovni našeho těla a navrátí se zdraví.
 
Na přednášce toto filozofické pojetí hlouběji prozkoumáme a zároveň se pokusíme odhalit, jak můžeme pozitivními změnami vlastního myšlení a cítění napomoci k tomu, abychom si stav zdraví neboli harmonie udrželi.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Tao a čínská medicína

Hotel Sigma Olomouc   Olomouc

Hotel Hanácký Dvůr   Olomouc

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.