Muzejní noc v Muzeu umění Olomouc

Muzejní noc v Muzeu umění Olomouc

Adresa:

Olomouc, Denisova 47

Termín: 20.5.2016

20květen pátek 18:00

Žánr: ostatní akceworkshop


Olomoucká muzejní noc potřetí! 18.30; 19.30; 20.30 hodin Arcidiecézní muzeum Olomouc Být v beatu Ambitu Prezentace výsledků týdenního workshopu pod vedením italského muzikologa, pedagoga a fyzického umělce Alessandra La Roccy. Hlasová improvizace doplněná o netypické nástroje, mezi jinými též o lidské tělo.

18–20 hodin Muzeum umění Olomouc Rodinný program Muzejní noc bude, jak se již stalo tradicí, zahájena aktivním programem pro celé rodiny, který připravilo lektorské oddělení. Tentokrát budou děti s dospělým doprovodem plnit zábavné a netradiční úkoly na několika „stanovištích“ přímo ve výstavních prostorách Muzea moderního umění.

Konkrétně v nových expozicích Uhlem, štětcem, skalpelem... / Sbírka kresby Muzea umění Olomouc a Chrám věd a múz /450 let Vědecké knihovny v Olomouci. Pochopitelně ani tentokrát nebude chybět atraktivní odměna za získání plného počtu bodů. 18–20.30 hodin Muzeum umění Olomouc Hudební animace Meditativní, harmonický hudební podkres výstav Uhlem, štětcem, skalpelem... / Sbírka kresby Muzea umění Olomouc a Chrám věd a múz /450 let Vědecké knihovny v Olomouci, o který se postará zvláštní a v našich končinách stále spíše raritní nástroj – tzv. spacedrum.

17–22 hodin Divadlo hudby - Muzeum umění Olomouc Juliana Höschlová: Standardy doby Kresebný happening, do kterého se mohou zapojit návštěvníci, bude vycházet z fiktivního světa masové reklamy. Juliana Höschlová se ve své tvorbě tímto tématem zabývá poslední dva roky formou lineární kresby. Kritika tohoto fiktivního světa bude více zdůrazněna výslednou pokřivenou kresbou, realizovanou technikou „prodloužené ruky“. Jde o tradiční způsob kresby latí, na jejímž konci je připevněný kreslicí nástroj.

K zapůjčení budou nástroje „prodloužených rukou“ – v různých délkách a z různých materiálů. Účastník happeningu si tak může vyzkoušet různé možnosti kresby, například kresbu těžkou latí nebo ohebnou trubkou. 20–22 hodin Terasa Café 87 Amigos Na terase kavárny Muzea moderního umění se představí olomoucká sestava Amigos, která se věnuje interpretaci písní od autorů světových jmen jako A. C. Jobim, Miles Davis, Santana, John Lennon, Paul McCartney a další.

V případě nepříznivého počasí se koncert bude konat v interiéru kavárny. www.amigosmusic.cz Na všechny akce VSTUP VOLNÝ. Program Olomoucká muzejní noc najdete taky zde: http://www.olomouckamuzejninoc.cz/.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Olomouc Akce v obci Olomouc

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Muzejní noc v Muzeu...

Hotel Arigone Olomouc (180 metrů)

Pension U Jakuba Olomouc (494 metrů)