Klášterní hudební slavnosti Randez-vous s Radkem Baborákem

Klášterní hudební slavnosti Randez-vous s Radkem Baborákem

Adresa:

Bílá Voda, Městys Bílá Voda 1

Termín: 27.6.2021 v 19:00 hod. (neděle)
Vstupné:

300 Kč, snížené 150 Kč

27červen neděle 19:00

Žánr: festivaly


Jeden z nejlepších hornistů světa, Čech Radek Baborák, představuje na festivalu svůj sólový program. Zahraje skladby skladatelů, kteří se velkou měrou historicky zasloužili o propagaci lesního rohu a bude je konfrontovat se skladbami světových autorů. Mezi jinými zazní transkripce sólových skladeb J. S. Bacha, J. Brahmse, také G. Rossiniho, C. Debussyho či lovecké fanfáry z různých období. Koncert se koná ve spolupráci s Brosmannovým festivalem duchovní hudby.

Program:

  • Alexis Sombrun- Francouzské lovecké signály
  • Johan Sebastian Bach - 3 tance
  • Giacommo Rossini- Randevous en la chasse
  • Charles Koechlin- Monodie
  • Igor Stravinsky/ R. Baborák- Variations for Pablo Picasso
  • Lev Kogan - Kadish
  • Gustav Křivinka- Tre composizioni per corno
  • Johannes Brahms- Andante

Radek Baborák

Hornista a dirigent Radek Baborák patří mezi nejvýraznější osobnosti klasické hudební scény. Za více než 25 let sólové kariéry oslovil svým mimořádným muzikantským projevem posluchače v nejvýznamnějších kulturních centrech po celém světě. Mezi jeho dirigentské partnery patří osobnosti jako Daniel Barenboim, Seiji Ozawa, Simon Rattle.V sezónách 2003 – 2010 byl sólohornistou Berlínské filharmonie, zcela ojedinělá je také Baborákova popularita v Japonsku, kam od roku 1994 pravidelně jezdí na turné, kde vystoupil například s orchestry NHK Symphony Orchestra, Tokyo metropolitan Orchestra, Yomiury Symphony Orchestra a mnoha dalšími. Pro japonskou nahrávací společnost Octavia records (Exton,Cryston) zrealizoval v průběhu deseti let více než 20 cd titulů, mezi nimi nahrávky J. S. Bacha, které si našli desetisíce posluchačů. CD Baborak Ensemble bylo vyznamenáno cenou japonských kritiků. Významnou a důležitou součástí hudebního života Radka Baboráka je komorní hudba. Založil a umělecky vede soubory Baborak Ensemble v základním obsazení lesní roh a smyčcové kvarteto, Český hornový sbor pokračující v 300 – leté tradici hornové hry v Čechách, smyčcový soubor Pražští komorní sólisté, u jehož zrodu stál v roce v roce 1960 Václav Neumann

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Hudební kluby - Olomoucký kraj Akce v obci Bílá Voda

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Klášterní hudební...

Penzion IsoldeJavornĂ­k (9.7 km)

Apartmány - Vidnava RadniÄŤnĂ­ 6Vidnava (20.4 km)

Penzion ModrĂ˝ JelenVidnava (20.4 km)