Lidový rok®

Termín: 4.9.2020 5.9.2020

4zář - 5zář celý den

Žánr: festivaly


Lidový rok®je folklorní festival s mezinárodní účastí s tradicí od roku 1989. Festival pořádá město Velká Bystřice ve spolupráci s folklorním souborem Haná Velká Bystřice a Hanáckým folklorním spolkem. Festival je zařazen do celoročního cyklu folklorních akcí „Hanácký rok v Bystřici“, který v roce 2013 získal cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti tradiční lidové kultury. Od roku 2010, kdy festival oslavil 20. ročník, se hlavní programy konají v amfiteátru vybudovaném v bystřickém Zámeckém parku.

Účinkující vystupují na krytém pódiu, k dispozici je profesionální ozvučení. Dalšími festivalovými scénami je piazzetta před kulturním domem Nadační na Zámeckém náměstí a Dům pokojného stáří sv. Anny. Zahraniční soubory vystupují v krajském městě Olomouc a okolních obcích. Na festival jsou zvány dospělé i dětské folklorní soubory zpravidla ze všech hlavních folklorních oblastí Moravy a Slezska a zástupce regionů českých. Jako hosté festivalu pak, dle možností, dva až tři zahraniční soubory. Festival je zaměřen na tradiční lidovou kulturu a jeho specifikem je, že k účasti jsou vybírány folklorní kolektivy, které předvádějí ve svém programu lidové zvyky a výroční obyčeje svých regionů v autentické, jevištní nebo stylizované podobě.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Olomoucký kraj Akce v obci Velká Bystřice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Lidový rok®

Theatre HotelOlomouc (5.1 km)

Restaurace ARIGONEOlomouc (7.4 km)

Theresian Hotel & SpaOlomouc (7.8 km)