Duo Kamelie

Duo Kamelie

Adresa:

Litovel, Náměstí Přemysla Otakara 753

Termín: 30.9.2020
Vstupné:

předprodej 170 Kč, na místě 200 Kč

30září středa 18:00

Žánr: koncerty


Zpěvačky Hana Buštíková a Dana Vlková, to je pěvecké duo Kamelie (v Německu známé jako Hana und Dana). Obě se poznaly jako doprovodné zpěvačky v koncertním programu Josefa Laufera. Hana zpočátku vystupovala ve dvojici s Jiřím Kornem, zatímco Dana se věnovala rodinnému životu. V roce 1980 se jejich cesty opět zkřížily a vznikly Kamelie.

Hned ze začátku své kariéry se seznámily s Petrem Dvořákem a Pavlem Růžičkou, skvělými, hlavně nadanými muzikanty, kteří v té době založili skupinu ORM. Ti se stali prakticky dvorními autory Kamelií, dvorním textařem se stal pro duo také Eduard Krečmar. Vznikly tak melodické a velmi úspěšné songy typu Jako Robinson, Cukr, káva, limonáda, Kouzla, Silvestr, Víkend začíná nebo Bludný Holanďan. Písničky Kamelií se hrály čím dál častěji v rádiích a Hana a Dana se začaly pravidelně objevovat v zábavných televizních programech a show. Se svými hity s německými texty byly v 80. letech také častými hosty východoněmecké televize Ein Kessel Buntes. V Německu navázaly na četná vystoupení a přijaly nabídku natočit tam dvě CD. Částečně zde konvertovaly ke country a v tomto stylu vzniká také hitovka Hej, pane šenku. Se svým programem projely téměř celou Evropu a přijaly i pozvání do Tokia. Za dobu svého působení čas už dávno prokázal, že Kamelie bezesporu patří mezi stálice naší hudební scény, již 40 let společného koncertování a spolupráce dokazuje, že si získaly spoustu fanoušků a jejich koncerty jsou stále navštěvované pro svoji atmosféru a chytlavé melodické skladby. V Litovli se můžeme těšit na recitál Lásky dvou plavovlásek, kde mezi řádkou svých největších hitů divákům na sebe i ledacos prozradí. Pokud patříte i vy k fanouškům těchto dvou dam, nenechte si ujít koncert ke dni seniorů ve středu 30. září od 18 hodin ve Velkém sále Záložny.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Olomoucký kraj Akce v obci Litovel

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Duo Kamelie

Penzion U MlĂ˝naLitovel (243 metrů)

Hotel AldoUniÄŤov (8.7 km)

Penzion HorkaOlomouc (11.8 km)