Olomouc protestantská

Olomouc protestantská

Adresa:

Olomouc, Gorazdovo náměstí

Termín: 30.8.2020
Vstupné:

80

30srpen neděle 13:30

Žánr: ostatní akce


Od Jana Husa k Janu Sarkanderovi a Lennartu Torstensonovi 1620 - 1650 - 2020 Pokus o rekonstrukci událostí, které hýbaly Evropou. Návrat do časů, kdy se lámala epocha. Projděte si 230 let vypjatých vztahů a bojů, příkré myšlenkové a konfesně náboženské rozpolcenosti na pozadí hledání „pravého Boha“. Proč v roce 1415 hořeli v Olomouci lidé, kdy do města vtrhlo španělské vojsko, jak se tu slavil vestfálský mír… Co všechno jste nevěděli o knězi a mučedníkovi Janu Sarkandrovi; odhalte místa s ním v Olomouci spojená. Poznejte životní příběhy dvou velkých mužů své doby katolíka Františka z Dietrichsteina a protestanta Karla staršího ze Žerotína. Zjistěte, jak vypadalo město a život v něm za švédské okupace, kam se poděly cenné olomoucké umělecké sbírky nebo slavná jezuitská knihovna. ...příběhy v souvislostech.

** Nutná rezervace na tomas.kryl@email.cz ** (Prohlídka se uskuteční za každého počasí; přihláška je automaticky považována za přijatou a platnou, nebude potvrzována.)

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Olomouc protestantská

Restaurace ARIGONEOlomouc (1 070 metrů)

Theresian Hotel & SpaOlomouc (1 566 metrů)

Theatre HotelOlomouc (1 597 metrů)