Daniela Kovářová odhalí Smrt v justičním paláci

Ostrava, Smetanovo nám. 8

16.1.2017

0

Další vstupenky

Daniela Kovářová odhalí Smrt v justičním paláci

Pondělí 16. ledna v 16.00 – 17.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava Spisovatelka, advokátka a bývalá ministryně spravedlnosti zná justiční prostředí velmi dobře a neváhá se jím inspirovat ve svých knihách. Podle ní je celý komplex budov Městského soudu v Praze tak tajemné místo, že si přímo říká o spáchání vraždy.

Hostem besedy bude soudkyně Krajského soudu v Ostravě JUDr. Simona Pittermannová. Smrt v justičním paláci V budově Městského soudu v Praze je nahlášena bomba. Předseda soudu nechá budovu vyklidit, a když se po důkladné prohlídce zaměstnanci vrátí do svých kanceláří, objeví v kanceláři předsedy mrtvého soudce. Vzápětí umírá další soudní zaměstnanec. Napínavý kriminální příběh z atraktivního prostředí, jehož rozuzlení má jako většina podobných vyprávění původ v mezilidských vztazích.

Autorka v něm ukazuje dobrou znalost justičního prostředí i pochopení pro lidské slabosti. Na stránky své desáté knihy opět přivádí dvojici hrdinů, kterou čtenáři znají z její poslední detektivky Mrtvá z golfového hřiště. Daniela Kovářová, česká spisovatelka, advokátka a bývalá ministryně spravedlnosti pocházející z Ostravy. Od dětství píše povídky a básničky pro své blízké, dramatizuje a vypráví příběhy, které zažívá, pozoruje kolem sebe nebo o nich sní. V šestnácti letech objevila svět sci-fi a pod jeho vlivem psala nejprve povídky tajemné, vědeckofantastické, odehrávající se v jiných světech, strašidelné, až hororové.

Od té doby také publikuje v časopisech a antologiích. Daniela Kovářová je vdaná, provozuje advokátní kancelář v Praze zaměřenou na rodinné problémy, vede časopis Rodinné listy, vyučuje právo na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze a etiku pro advokátní koncipienty, spolupořádá Pražský právnický podzim. Pravidelně se v denním tisku a v médiích vyjadřuje k justiční a rodinné problematice.

Bohatá je také její odborná publikační činnost zaměřená na rodinné a dědické právo. Je tiskovou mluvčí Obce spisovatelů ČR a členkou České asociace autorů detektivní literatury (AIEP) a Mensy ČR. Po celý měsíc leden bude v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz probíhat akce 5. KNIHA ZDARMA - Čím VÍCE knih nakoupíš, tím větší SLEVU máš. Akce platí do 31. 1. 2017. Během měsíce ledna se zúčastněte slosování o vstupenky do Staré arény.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Daniela Kovářová odhalí Smrt v justičním paláci

Clarion Congress Hotel Ostrava   Ostrava

Hotel Maria   Ostrava

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.