Proleťte se s Lucií Drbohlavovou na kouzelném koberci

Proleťte se s Lucií Drbohlavovou na kouzelném koberci

Adresa:

Ostrava, Smetanovo nám. 8

Termín: 13.9.2016
Vstupné:

0

13září úterý 16:00

Žánr: ostatní akcebesedaautogramiádazdarmaknihy


Úterý 13. září v 16.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava Beseda a autogramiáda cestovatelky, která ve Střední Asii dva roky pracovala a cestovala, je hlavním bodem úterního programu v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz. Láká vás cestování, daleké kraje a vyprávění o skutečném životě lidí ve středoasijských městech i zapadlých horských vískách?

Zajímají vás informace o pohádkově krásných památkách, orientálních bazarech i úchvatných velehorách? Pak se na vás těšíme s Lucií Drbohlavovou v úterý 13. září od 16.00. Pohodlně se usaďte, let na kouzelném koberci právě začíná. Budeme sledovat stopy dávných karavan až do Střední Asie, do samého srdce Hedvábné stezky.

Tady stávala velkolepá města, na jejichž vyhlášených bazarech se prodávalo a překládalo zboží putující z nejrůznějších koutů Asie do Arábie a Evropy. I v současné době je Střední Asie úžasným koutem světa, o němž se toho ovšem ve zprávách mnoho nedozvíte a v nabídkách cestovních agentur ho většinou nenajdete. Lze z dob dřívější slávy ještě dnes něco vidět, cítit a zažít? To, co autorka při putování po středoasijských končinách objevila, předčilo všechna její očekávání. Lucie Drbohlavová strávila ve Střední Asii přes dva a půl roku, z toho pracovně téměř dva roky v Afghánistánu.

Během studia mezinárodních vztahů a diplomacie, i mezi jednotlivými pracovními pobyty na misích organizace Člověk v tísni, cestovala Lucie se svým manželem Petrem po Asii, Africe i Jižní Americe. Většinou podnikali několikaměsíční cesty s batohem na zádech, během nichž projeli a poznali určitý region. Střední Asie, jižní Asie a „Střecha světa“ je okouzlila nejvíce. Na svých cestách se učí místním jazykům, často jezdí stopem nebo trekují mezi vesnicemi, aby co nejlépe poznali život obyčejných lidí, jejich kulturu, tradice, náboženství i hodnoty.

Autorka ráda bourá mediální stereotypy o zemích, které poznala. Svými články a knihami přibližuje českým čtenářům radosti i strasti obyvatel dalekých končin, snaží se čtenáře přesvědčit, že všude žijí lidé hodni naší úcty, od nichž bychom se mohli mnohému naučit. Během měsíce září se zúčastněte slosování o vstupenky do Národního divadla moravskoslezského. Po celý měsíc září bude v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz probíhat akce KNIHOBRANÍ - 5. KNIHA ZDARMA. Akce platí do 30. 9. 2016. Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Proleťte se s Lucií...

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (260 metrů)

Hotel Ruby Blue Ostrava (529 metrů)